30.01.2017 — 10:07

На рахунку подолян дві перемоги на командному чемпіонаті України з легкої атлетики

27-28 січня у спорткомплексі ПАТ «Соціальні ініціативи Запоріжжя» на командний чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні зібралися 398 представників з 26 регіонів нашої держави, серед яких 16 майстрів спорту міжнародного класу та 93 майстри спорту. Від Хмельниччини на доріжках та в секторах манежу виступило 6 атлетів, котрі наразі набирають хорошу спортивну форму. Поїздка наших спортсменів до Запоріжжя відбулася за фінансової підтримки управління молоді та спорту облдержадміністрації.

Головною героїнею чемпіонату стала броварчанка Аліна Шух, яка встановила юніорський рекорд світу у п’ятиборстві (4550 очок). Попередній (4535 очок) з 1.03.2002 року належав Кароліні Клюфт зі Швеції.

А на рахунку подолян дві перемоги. В секторі для стрибків у довжину лише хмельничанка Марина Бех перевершила 6-метровий  рубіж серед жінок. Її найкраща спроба на 6 м 45 см (3-й результат в Європі) все ж не в повній мірі задовольняє амбіційні плани Марини на зимовий сезон.

Досвідчений полончанин Олег Каяфа, фінішувавши третім в перший день на дистанції 1500 м (4 хв. 00,14 сек), наступного ранку впевнено виграв 800-метрівку (1хв 54,91 сек) серед чоловіків.

І якщо лідери збірної області, які досягли рівня майстра спорту міжнародного класу, вже не один рік радують прихильників свого таланту, то цього разу проявила бійцівські якості і здібна молодь з Кам’янця-Подільського. Так, Тетяна Палінкаш, 1999 року народження, спромоглася третьою завершити біг на 3000 м (10 хв 20,59 сек) і стати п’ятою на півторакілометровій дистанції (4 хв 46,63 сек) серед жінок. Сподіваємося, що через два тижні на юніорському чемпіонаті України в Сумах вона буде однією із головних претенденток на призові місця.

Віталій Капітанець, 1995 р.н., здобув 4-те місце у бігу на 3000 м (8 хв 43,15 сек) та став 6-м після завершення забігу на 2000 м з перешкодами (5 хв 56,43 сек).

Дебютанти всеукраїнських змагань серед дорослих Анна-Марія Біба та Назар Назарійчук, обидвоє 1998 р.н., у своїх дисциплінах зупинилася на 10-тій (спортивна ходьба на 5000 м – 27хв 25,23 сек) та 12-тій (біг на 800 м – 2 хв 00,09 сек) позиціях відповідно. У підсумку шестеро названих спортсменів здобули 136 очок, що вивело збірну нашої області на загальне 15-те місце. А до трійки кращих команд увійшли і отримали кубки:

1. Дніпроепетровська область – 531 очко (76 учасників);

2.Черкаська область – 447 очок (30 учасників);

3. Харківська область – 4 41 очко (28 учасників).

Допомогли збірній Донецькій області посісти високе 4-те місце троє колишніх вихованців ДЮСШ Хмельниччини. Зокрема, Вікторія Ткачук з Нетішина та Олена Сідорська з Полонного зайняли особисті 2-гі місця в бігу на 400 м (56,36 сек) та 1500 м (4 хв 24,19 сек) відповідно. Така ж позиція була і в естафетній (200+400+600+800) м жіночій команді Донеччини за їх участю.

Андрій Аліксійчук з Шепетівського району фінішував 6-м (4 хв 04,99 сек) на півторакілометровій дистанції.

Це був лише перший великий національний старт. Попереду ще Кубок України, який відбудеться 11 лютого в Києві та чемпіонат України (Суми, 17-19 лютого), який стане вирішальним етапом відбору на чемпіонат Європи у приміщенні (3-5 березня, Белград).