17.05.2017 — 16:41

Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати

Сьогодні під головуванням заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося спільне засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Участь в роботі також взяли представники територіальних підрозділів центральних органів влади, районних державних адміністрацій, окремих підприємств, що мають заборгованість по виплаті заробітної плати.

Першочергово робочою групою розглянуто питання про підвищення рівня оплати праці, легалізацію трудових відносин та стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах боржниках.

Зокрема, доповідачами було відмічено, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у березні поточного року у порівнянні до січня місяця зросла на 571 грн. або на 11,3% і склала 5598,0 гривень.

В рейтингу серед областей України Хмельниччина за рівнем оплати праці у березні місяці зайняла 16 місце, тоді як у лютому місяці була лише на 20 місці.

Що стосується легалізації трудових відносин, то протягом січня – квітня поточного року в області проведена відповідна робота, за результатами якої виявлено 170 порушень, у тому числі трудового законодавства – 118, податкового – 47, пенсійного законодавства – 5.

Притягнуто до адміністративної відповідальності 9 осіб. Зареєстровано 2312 суб’єктів підприємницької діяльності, 1572 трудових договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 1641 трудовий договір з найманими працівниками у юридичної особи. Реалізація вжитих заходів дала змогу вивести з «тіні» 5525 осіб.

Щодо питання виплати заборгованої заробітної плати, то за моніторинговими даними станом на 01 травня 2017 року 15 підприємств області заборгували працівникам понад 6 млн. грн. заробітної плати. Зокрема, на:

– 3 економічно активних підприємствах борг складає 565 тис. грн.;

– 11 підприємствах-банкрутах – 5,7 млн. грн.;

– 1 економічно неактивному підприємстві – 9,0 тис. гривень.

З другого питання щодо ситуації про земельні ділянки, які належать (належали) ПАТ “Хмельницьке авіапідприємство “Поділля Авіа” (м. Хмельницький) проінформувала учасників засідання Ірина Дідух – заступник директора Департаменту – начальник управління економічного розвитку.

Також було заслухано інформацію про результати перевірки дотримання законодавства про працю: ПАТ “Хмельницьке виробниче сільськогосподарське рибоводне підприємство” (Летичівський район); Волочиської філії ТОВ “Агробізнес”(Волочиський район).

На завершення засідання члени робочої групи окремо заслухали інформацію представників з м. Кам’янець-Подільського щодо підвищення рівня заробітної плати працівникам підприємств галузі “Тимчасове розміщування й організація харчування” та Полонського району щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві ПАТ “Полонський гірничий комбінат” та ТОВ “Полонська гірнича компанія”.

Підсумовуючи Володимир Ілліч вкотре наголосив, що питання легалізація заробітної плати та зайнятості населення є одним із пріоритетних напрямків роботи робочої групи, та зазначив, – “Легалізація заробітної плати є одним із резервів наповнення бюджету, кошти якого спрямовують на фінансування пенсій та грошової допомоги. Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників”.