Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

Версія для людей
з вадами зору

19.06.2017 — 14:39

Юннати Красилівщини здобули призові місця на VI Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних ботаніків

З 13 по 15 червня 2017 року команда юннатів з Хмельниччини успішно приймала участь у VI Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних ботаніків, який проводився на базі навчальних закладів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду Кіровоградської області.

Учасниками Збору були обласні учнівські команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з різних регіонів країни, сформовані з числа учасників науково-дослідних експедицій, ботанічних практик, екскурсій з практичним досвідом роботи з ботаніки, екології, дендрології, зеленої архітектури.

У рамках юннатівського заходу, який відбувався відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік (наказ Міністерства освіти і науки України від 27.12.2016 року №1626) було проведено:

– Ботанічні практикуми на території дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки», після чого, як підсумок проведеної роботи, команди-учасники виконували камеральну обробку результатів досліджень, підготовку звітів, представляли завчасно підготовлені звіти-презентації про проведені регіональні дослідження;

– Презентація територій та об’єктів природно-заповідного фонду  свого регіону (домашнє завдання);

– Фотовиставка, для якої кожна делегація завчасно підготувати і представляла на ній членам журі по 3 авторські фотороботи «Рослини, які поширені на території (назва регіону) та підлягають особливій охороні»;

– Культурна програма, в т.ч. екскурсія у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею в м. Кропивницькому.

Згідно з вимогами організаторів Збору, всі його учасники мали медичні довідки про стан здоров’я, теплий одяг, головні убори, закрите та змінне взуття для проведення екскурсії в природу, дощовики, захисні засоби від комарів і кліщів, предмети особистої гігієни, що було конче необхідно для них під час проведення заходів.

Відповідно до підсумкового рішення журі VI Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків, команда юних натуралістів із Западинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Красилівського району під керівництвом вчителя біології Тетяни Янюк виборола два призові місця, а Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України нагородив учасників команди Зарічну Марію і Полюх Богдану Дипломом ІІІ ступеню за зайняте ними призове місце у польових дослідженнях та Дипломом ІІІ ступеню за зайняте призове місце у фотовиставці «Рослини України, які підлягають особливій охороні».

Подяку організаторів Збору також було надано команді юних ботаніків Хмельницької області за зроблений ними вагомий внесок у збереження біорізноманіття та успішну презентацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду регіону.

Вітаємо юннатів Красилівщини та їх наставників і сподіваємось, що вони й надалі гідно представлятимуть рідний край під час юннатівських заходів на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

За матеріалами ХОЕНЦУМ