10.11.2017 — 10:44

Управління Держпраці: інспекторів праці органів місцевого самоврядування навчали, як реалізовувати надані повноваження

За ініціативи Управління Держпраці у Хмельницькій області та за підтримки Департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації відбувся семінар-навчання у форматі круглого столу інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Участь у заході взяли представники Головного Управління Пенсійного фонду України в  області, Головного управління ДФС у Хмельницькій області, інспектори праці Управління Держпраці.

Начальник Управління Держпраці Олексій Глушаков відкриваючи форум зазначив: «Реалізація на місцях виконавчими органами міських (міст обласного значення) рад та сільськими, селищними, міськими радами об’єднаних територіальних громад наданих повноважень у сфері праці надасть можливість спільними зусиллями захищати трудові права більшої кількості працівників області, виявляти значно більше фактів не оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати без здійснення бухгалтерського обліку, не своєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці і, як наслідок, сприятиме збільшенню надходжень як до державного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад за рахунок зростання сум сплачених податків та загальнообов’язкових відрахувань із заробітної плати». Додавши, що уже 13 інспекторів праці ОМС Хмельниччини мають відповідні посвідчення та повинні продемонструвати результат своєї роботи. Адже, на сьогодні ніхто не забороняє їм відвідувати підприємства з метою інформування роботодавця та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, здійснювати моніторинг стану його дотримання у суб’єкта господарювання та проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Під час семінару було зазначено, що однією з підстав проведення інспекційного відвідування інспекторами праці є інформація отримана від Пенсійного фонду щодо відсутності нарахування в поточному звітному періоді, відсутності індексації, про наявні скорочення чисельності працівників, про роботодавців, у яких 30% і більше працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів та працівників, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ в одного роботодавця більше року.

Інспекційні відвідування проводяться також за інформацією ДФС, а саме – невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;  факти порушення законодавства про працю, виявлені у ході здійснення контрольних повноважень; факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом; роботодавців, що мають заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок за кожного працівника.

Учасникам семінар-навчання детально роз’яснено процедуру проведення інспекційних відвідувань та організацію невиїзних інспектувань. Надано відповіді на усі поставленні запитання щодо співпраці та взаємодії з органами Пенсійного фонду, ДФС, Управління Держпраці.