22.12.2017 — 15:28

Відкриття біогазової установки на Теофіпольщині

22 грудня у Теофіполі відбулось урочисте відкриття біогазової установки потужністю 5,1 МВт на території ПАТ «Теофіпольський цукровий завод», приурочене до Дня енергетика.

Будівництво біогазової установки в Теофіполі – це, насамперед, складова енергобезпеки, енергонезалежності нашої держави. Це сотні мільйонів гривень капітальних інвестицій у розвиток економіки, за рахунок чого Теофіпольський район посідає 2-ге місце в Хмельницькій області по освоєнню капітальних інвестицій в грошовому еквіваленті 16280 грн. на 1 особу. Це створення нових робочих місць, надання додаткової роботи суміжним галузям, додаткові надходження до бюджету. Відкриття даної біогазової установки є дуже важливим чинником для поліпшення соціально-економічного розвитку Теофіпольського району та Хмельниччини в цілому.

На урочистий захід приурочений відкриттю біогазової станції завітали заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, народний депутат України Андрій Шинькович, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Валерій Олійник, депутат Хмельницької обласної ради Іван Гладуняк, голова Теофіпольської райдержадміністрації Юрій Маєвський, перший заступник голови Теофіпольської райдержадміністрації Петро Вільшинський, голова Теофіпольської районної ради Андрій Петринюк та інші поважні гості.

Кожен із запрошених керівників привітав Президента групи компаній «Україна 2001» Вадима Лейві із значущою подією, яка увійде в історію не тільки району, а й всієї України, адже на разі такий комплекс єдиний у нашій державі.

“Дана біогазова установка, як одна з найактивніших систем очещення, є найкращим методом здійснення переробки відходів у біогаз та біодобриво, а що головне запобігає викидам метану в атмосферу, тому в свою чергу  слугує гарним способом запобігання глобального потепління”, – зазначив Валерій Олійник та привітав керівництво підприємства з відкриттям станції.

Вадима Леонідовича було нагороджено найвищою нагородою Верховної Ради України – Почесною Грамотою з нагрудним знаком, а також, за значний особистий внесок у розбудову Теофіпольського району, Грамотою Теофіпольської районної державної адміністрації та районної ради.

Святкову концертну програму для присутніх гостей представив академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії.

ДОВІДКОВО

Основним видом діяльності товариства «Теофіпольська енергетична компанія» є виробництво електроенергії. Теофіпольська енергетична компанія входить до складу групи підприємств «Україна 2001», яка займається вирощуванням зернових та технічних сільськогосподарських культур, розведенням свиней та великої рогатої худоби, переробкою цукрових буряків та виробництвом цукру.

Україна є великою агараною країною, тому володіє потужним потенціалом щодо виробництва біогазу. Виробництво біогазу не шкідливе для оточуючого середовища, оскільки не спричиняє додаткову ремісію парникового вуглекислого газу і зменшує кількість органічних відходів. На відмінно від енергії вітру і сонячного випромінювання – біогаз можна отримувати незалежно від кліматичних та погодніх умов.

По даній технології і своїй масштабності, дана станція є однією з найбільших у Європі.

20 грудня 2017 року «Теофіпольська енергетична компанія» приєдналася до мережі НАК «Укренерго», а вже сьогодні 90 процентів енергії, яка виробляється, спрямовується до НАК “Укренерго”. Дана станція на сьогодні повністю забезпечена сировиною і працює постійно та безперебійно.

Передбачено 2 черги будівництва біогазової установки. Першу чергу введено в дію 20 грудня 2017 року, другу чергу буде введено у першому кварталі 2018 року.

Потужність першої черги становитиме 5,1 МВт/год, потужність другої черги – 10,5 МВт/год. Сировиною для вироблення електроенергії з біогазу є відходи тваринницьких підприємств (свиноферм), жому бурякового з цукрового заводу, силосу. Будівництво біогазової установки проводиться за рахунок коштів європейського банку реконструкції та розвитку та власних коштів. Вироблена електроенергія з біогазу буде використовуватися для потреб підприємства, промислової галузі, населення району та реалізації у сусідні райони.