03.03.2018 — 14:28

МОЗ проаналізувало стан реалізації програми «Доступні ліки»

2 березня представники Міністерства охорони здоров’я спілкувалися з регіонами у режимі відеоселекторного зв’язку. На порядок денний винесли питання реалізації Урядової програми «Доступні ліки». Головував на засіданні заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.

Посадовець МОЗ наголосив, що певні технічні моменти призвели до затримки старту програми на початку 2018 року. Проте більшість цих проблем уже подолані, програма успішно працює та набирає обертів. Крім того, незабаром спостерігати за її виконанням на місцях можна буде в режимі реального часу завдяки передовим інформаційним технологіям.

На урядову «гарячу лінію» постійно надходить інформація, що стосується реалізації Урядової програми. Таких звернень отримали уже більше 100, при цьому 63 скеровані в МОЗ і над їх вирішенням уже працюють.

За словами Романа Ілика, Уряд України дав доручення збільшувати кількість аптек, що реалізують «Доступні ліки». Особливо це стосується сільської місцевості, де аптечна мережа не настільки розгалужена, як у містах.

Також під час відеоселекторної наради озвучили питання, з якими найчастіше звертаються до МОЗ представники областей щодо програми «Доступні ліки». А далі регіони звітували про дію програми на своїх територіях. Говорили, зокрема, про кількість укладених з аптечними закладами угод, кількість виписаних рецептів, чи є проблеми з надходженням коштів з центрального бюджету до місцевих, а також чи є факти нестачі конкретних ліків в аптечних закладах.

 

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич повідомив, що на 2017 рік наша область отримала на виконання програми «Доступні ліки» 33 121,6 тис. грн. Рішенням 17 сесії Хмельницької обласної ради від 22 грудня 2017 року «Про затвердження бюджету на 2018 рік» були розподілені кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на І півріччя 2018 року на суму 16 560, 8 тис. грн. Надалі зазначені кошти були передані на місцеві бюджети з подальшим включенням до кошторисів центрів ПМСД.

Станом на 1 березня 2018 року центри первинної медико-санітарної допомоги краю уклали 227 договорів з суб’єктами господарювання, які реалізують лікарські засоби у 376 аптечних пунктах. З початку 2018 року лікарі уже виписали 129 864 рецепти, отоварено 83 290 рецептів, що становить 64 %. Уже освоєно 3 559,6 тис. грн., а це – 10, 7 % від річної суми.

Так, від початку дії на Хмельниччині «Доступних ліків» програмою скористалися майже 42 тисячі пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, близько 3,5 тис. хворих на бронхіальну астму та 10 тисяч осіб, яким встановлений діагноз «цукровий діабет».

Інна Левінська,

Хмельницький обласний Центр здоров’я