06.03.2018 — 16:42

Україна виконала майже 82% заходів Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2017 рік

Із 375 заходів, передбачених Річною національною програмою співробітництва Україна-НАТО у 2017 році, виконано 307 або 81,9 %, 49 заходів виконуються, 19 – не виконано з об’єктивних причин. Про це, виступаючи на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Одесі, заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, наявність невиконаних заходів пояснюється, насамперед, скасуванням або перенесенням строку їхнього виконання на 2018 рік за ініціативою організаторів, а також переорієнтацією першочергових потреб у зв’язку з проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала, що Програма на 2018 рік містить 444 заходів за участю 58 міністерств та відомств, не враховуючи місцеві органи влади, інші інституції чи організації.

«Уже ближчими днями ми розпочнемо підготовку РНП на 2019 рік, поєднавши цю роботу з підготовкою державного бюджету на 2019 рік. Наше завдання вперше побудувати «дорожню карту» підготовки до членства в НАТО, яка була б за змістом та ідеологією споріднена з програмою діяльності Уряду, мала б відповідне фінансове наповнення», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО також взяли Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков та Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що за останні два роки Україна досягла значного прогресу у впровадженні принципів гендерної рівності, незважаючи на протидію бюрократичної системи. Свідченням цього є збільшення кількості жінок, які працюють у секторі безпеки та оборони.

Як приклад такого прогресу, вона назвала позитивний результат роботи МВС, де вже обрали «гендерних» радників, які активно допомагають керівництву міністерства, прикордонникам, нацгвардії та поліції впроваджувати державну політику забезпечення гендерної рівності. «Проте, цього поки не можу сказати про Міністерство оборони, де й досі, попри формальну готовність, чиниться невиправданий бюрократичний опір у цьому напрямі», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, пріоритетною в 2018 році є, зокрема, розробка Стратегії забезпечення гендерної рівності у секторі безпеки та оборони України й уніфікація підходів щодо викладання гендерної тематики у навчальних закладах безпеково-оборонного спрямування. Також важливим є впровадження і розвиток інституту гендерних радників та системи контактних осіб у складових сектору безпеки та оборони.

Прес -служба Віце-прем’єр-міністра