Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

Версія для людей
з вадами зору

02.02.2016 — 16:57
Протидія торгівлі людьми

5 серпня 2011 року № 16-5/2011 рішенням сесії шостого скликання Хмельницької обласної ради  прийнято обласну  програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2015 року в якій передбачені заходи щодо протидії торгівлі людьми.

При обласній державній адміністрації створено обласну Координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.  Щоквартально проводяться засідання координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, на яких були розглянуті питання про виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми».

При райдержадміністраціях, виконавчих комітетах міських рад (міст обласного значення) створені аналогічні координаційні  ради на засіданнях яких заслуховуються та розглядаються питання  протидії торгівлі людьми.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації тісно співпрацює з ГО «Есперо», благодійним фондом «Карітас», ГО «Подільський центр «Гендерна рада», «Хесед-Бешт», міжнародною єврейською жіночою організацією «Проект Крешер», БФ «Ксена», міжнародним жіночим правозахисним центром  «Ла-Страда – Україна»,  товариством Червоного Хреста тощо.

В рамках реалізації проекту «Поширення Національного механізму  взаємодії  суб’єктів, які  здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» у співпраці з БФ «Ксена» протягом 2015 року проведено  2 триденних тренінги для тренерів,  14 тренінгів  для суб’єктів, які  здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

ГО «Есперо»,  виготовлено та розповсюджено більше 12 тис. листівок з посиланням на державні інституції, які надають допомогу постраждалим від торгівлі людьми.

В співпраці з обласним центром зайнятості в кожному з районів області в базових Центрах зайнятості систематично проводяться семінари-тренінги з безробітними, старшокласниками та учнями закладів профтехосвіти на теми запобігання торгівлі людьми.

В інформаційних куточках базових центрів зайнятості розміщено матеріали стосовно працевлаштування за кордоном, в яких можна ознайомитись з інформацією щодо нормативно-правових актів, які регламентують оформлення документів для виїзду за кордон, з особливостями перебування та працевлаштування в іноземних державах, отримати інформацію з різноманітних питань трудової та соціальної сфери щодо запобігання  торгівлі людьми.

До Європейського дня протидії торгівлі людьми управлінням молоді та спорту  виготовлено 2000 буклетів,  БФ «Ксена» виготовлено 5 постерів на біл-борди, 25 сіті-лайтів відповідної тематики та  в обласному центрі проведено засідання  круглого столу із залученням суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми та лідерів студентського самоврядування області.

2 грудня 2015 року до Всесвітнього дня боротьби з рабством проведено автопробіг «Хмельницький-Ярмолинці-Дунаївці-Кам’янець-Подільський» під гаслом «На запчастини – тільки машини»   із відео лекторіями для учнівської та студентської молоді.

У Хмельницькому Центрі  перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій  3-4 грудня 2015 року проведено навчання для 26 спеціалістів області, відповідальних за встановлення статусу  особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Станом на 1 січня 2016 року в області  двоє громадян області отримали статус постраждалого від торгівлі людьми.