06.03.2023 — 11:21
Туризм

Історико-культурні надбання, географічні та кліматичні умови забезпечують чудові умови для розвитку туризму на Хмельниччині.

Хмельницька область знаходиться на плато Подільської височини, яка тягнеться із заходу на схід вздовж одних із найбільших  рік України  – Дністра та Південного Бугу, область розташована на Поділлі та Південно-Східній Волині. Клімат помірно-континентальний, таким його роблять понад 3 тисячі річок загальною довжиною 2367 км, а ще 55 водосховищ і 2 тисячі ставків. Хмельниччина займає третє місце в Україні – після Криму і Карпат – за розмаїттям флори, нараховуючи понад 1700 видів рослин, з яких 116 занесені до Червоної книги України. І наразі понад 15% площі області – а це один із найкращих в Україні показників – належать до природно-заповідного фонду.

Надра Хмельниччини багаті на нерудні корисні копалини. У Хмельницькій області – єдиній в Україні – розвідані багатющі родовища сапонітових глин. Однак найбільш відомі її підземні моря – 12 потужних родовищ різноманітних мінеральних та столових вод, найпопулярніша з яких «Збручанська» – аналог трускавецької «Нафтусі».

В області є 2 Національних природних парки «Подільські Товтри» (найбільший парк у Європі) та «Мале Полісся».

Крім того, на Хмельниччині багато ботанічних пам’яток природи, зокрема Святе озеро на території Ізяславського району, геологічних пам’яток  – печера «Атлантида» у с. Завалля Кам’янець-Подільського району, Бакотський скельний монастир.

Із ландшафтними  і гідрологічними заказниками поєднується 2442 пам’ятки історії, 105 археології і 205 архітектури, 1104 рекомендованих до прийняття під охорону ЗУ «Про охорону культурної спадщини», 463 пам’ятки мистецтва.

Багата Хмельницька область на традиції. На теренах області панує різноманіття  звичаїв, обрядів і промислів характерних для Поділля і Південно – східної Волині.

Починаючи із 16 ст. Подільський край був «Меккою» гончарного мистецтва, а із 18 ст. ще й обробки каменю. На початок 19 ст. на теренах області сформувалися три великих гончарних центра: Адамівка – Зіньків, Смотрич та Заміхів та існувало безліч малих локацій виготовлення кераміки.

Своєрідністю відрізнялося декоративне мистецтво, яке у спадок нам залишило два характерних типа розписів: Самчиківський та Подільський, які на сьогоднішній день активно відроджуються і розвиваються.

У області діють близько 160 закладів готельного типу на близько 6000 ліжко/ місць, близько 700 закладів громадського харчування і 137 туристичних фірм. Туристична пропускна спроможність близько 7000 чоловік у день.