Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

Версія для людей
з вадами зору

03.02.2016 — 09:59
Туризм

Туристична та санаторно-курортна галузь області

Історико-культурні надбання, географічні та кліматичні умови забезпечують чудові умови для розвитку  туризму на Хмельниччині.

Туристичний  потенціал  краю  визначається  насамперед  культурно-історичною спадщиною,  яка  є  багато  в  чому  унікальною.  Туристично-рекреаційні  ресурси  області  складають понад 270 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, в тому числі й державного значення. Розвинена  туристично-рекреаційна  та  курортна  інфраструктура,  яка  має  величезний потенціал для розбудови та розвитку: функціонують курортні території “Сатанів” та   “Маків”, готелі, санаторії, бази відпочинку, оздоровчі табори для дітей та юнацтва, кемпінги, мотелі тощо.

 На  базі  одного  із  найбільших  у  Європі,  за  запасами мінеральних  лікувальних  вод  типу  “Нафтуся”  –  Збручанського  родовища  – засновано    курорт  “Сатанів”. На сьогодні будується новий санаторно-курортний комплекс «Арден-Палац», який заплановано відкрити у 2018 році.

Найбільш  активно  в  області  працюють  кластерні  об’єднання  у  туристичній  галузі,  які формуються  з  урахуванням  існуючої  інфраструктури  та  ефективного  залучення  туристично-рекреаційних  ресурсів.

На території Хмельницької області нараховується 56  агроосель.  Найбільша їх кількість знаходиться у Кам’янець-Подільському, Новоушицькому, Чемеровецькому та Шепетівському районах. Шепетівською районною громадською організацією кластер сільського туризму “Оберіг” надаються послуги туристам з різних регіонів України та інших держав. Кластер сільського зеленого туризму «Оберіг»  працює в селиші Гриців та здійснює координацію роботи місцевих підприємців по обслуговуванню туристів,  взаємодіє з органами місцевої влади та громадськими організаціями, забезпечує дотримання стандартів з обслуговування туристів,  проводить тренінги  та семінари,  надає консультації, проводить освітні заходи, організовані на запити та потреби  туристів, маркетинг розвитку сільського туризму в районі, створює інформаційну інфраструктуру  для забезпечення потреб відпочиваючих. Поширюється досвід роботи Кластеру „Оберіг”  через співпрацю з обласним та міськрайонним центром зайнятості та проведенням практичного навчання та тренінгів в інших регіонах країни, зокрема  Київській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Львівській, Вінницькій, Луганській областях,  країнах Білорусь, Молдова,  Чехії, Польщі, Словаччині, Чехії.

У Новоушицькому районі в сфері зеленого туризму працюють 20 фізичних осіб, які надають туристичні послуги. Крім того діють база відпочинку «Батьківська хата» та база відпочинку Красилівського агрегатного заводу «Корді». На здоровий та змістовний відпочинок у сільському середовищі Кам’янець-Подільського району гостинно запрошує 31 приватна садиба.