22.09.2021 — 15:11

Мінцифри: Система сповіщення для пошуку зниклих дітей в Україні працюватиме в соцмережі

Facebook у партнерстві з Ювенальною поліцією, Кіберполіцією та Міністерством цифрової трансформації запускає в Україні інструмент для сповіщення про зниклих дітей AMBER Alert. У разі зникнення дитини Facebook поширить сповіщення AMBER серед користувачів соцмережі саме в тих зонах пошуку, де його/її бачили востаннє. Ці сповіщення міститимуть детальну інформацію та фотографію дитини. Користувачі соцмережі зможуть отримати всі деталі про зниклого/зниклу, а також поділитися ними з друзями на платформі.

Емілі Вачер (Emily Vacher), керівниця відділу довіри та безпеки Facebook, зазначає, що для компанії безпека спільноти — понад усе. «Україна — одна з країн, у якій Facebook запускає AMBER Alert. Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з Міністерством цифрової трансформації та Національною поліцією України й робимо систему, яка допомагає дітям та їхнім сім’ям, доступною для українців. Коли зникає дитина, найважливіше, що ми можемо зробити, — якомога швидше поінформувати про це громадськість. Сподіваємося, що надаючи потрібну інформацію потрібним людям у потрібний час за допомогою сповіщень AMBER у Facebook, допоможемо зниклим дітям якнайшвидше повернутися до своїх сімей», — сказала вона.

«Знаємо, що шанси знайти зниклу дитину зростають, коли більше людей шукають її — особливо впродовж перших 24 годин. Наша мета полягає в тому, щоб люди, котрі потенційно можуть допомогти, одержали ці сповіщення та поширили офіційну інформацію про зникнення дитини серед своїх друзів у соцмережі».

Ігор Клименко, Голова Національної поліції України, сказав: «Скільки щодня вам приходить сповіщень на телефон? 10-20-50? Але в кожного є свої особливі повідомлення, на які реагують миттєво. І я прошу вас додати в список таких AMBER Alert – сервіс Facebook, який повідомляє про зникнення дітей. Цей цифровий інструмент, визначаючи ваше місцезнаходження, надсилає сповіщення про дітей, які зникли неподалік. Це момент об’єднання зусиль поліції та всієї Facebook-спільноти заради однієї мети – врятувати дитину від можливої небезпеки. Бо під час розшуку вирішальною може стати кожна хвилина. Тож ми вітаємо впровадження сервісу AMBER Alert в Україні. І сподіваємося на небайдужість та допомогу всіх користувачів Facebook».

Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України, зауважив: «Запускаємо в українському Facebook надзвичайно важливий цифровий інструмент — AMBER Alert. Це спеціальна система оперативних оповіщень про зниклих у певній місцевості дітей. За допомогою AMBER Alert користувачі Facebook у своїй стрічці новин зможуть побачити фотографію дитини та куди звернутися, якщо її бачили. Як показує світовий досвід, вчасне повідомлення про зникнення допомагає місцевій громаді активно долучитися до пошуку. Працюємо над впровадженням такого інструмента разом з Facebook, Ювенальною поліцією та Кіберполіцією України».

Валерія Іонан, Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, додала: «Міністерство цифрової трансформації спільно з компанією Facebook робить доступним AMBER Alert — цифровий інструмент, який допомагає сповіщати людей про зникнення дітей і збільшує вірогідність того, що вони будуть знайдені вчасно. AMBER Alert в Україні запускається в партнерстві з компанією Facebook, Ювенальною поліцією та Кіберполіцією України. Це надзвичайно важлива ініціатива. Ми в Мінцифрі раді, що цифровий сервіс, який успішно використовується в світі і ефективно допомагає сім’ям у кризових моментах пошуку, відтепер допомагатиме вчасному возз’єднанню родин в Україні».

Щодня люди використовують Facebook у різні способи та для різних цілей — надсилають привітання на день народження другові чи діляться фотографіями з членами сім’ї, які живуть далеко. Але кілька років тому ми зрозуміли, що відбувається щось надзвичайне: люди використовували Facebook, щоб заохотити своїх друзів та родину допомогти знайти зниклих дітей. Були випадки, коли користувачі платформи допомагали у той чи інший спосіб повернути дитину додому після того, як побачили фото чи публікацію про зникнення.

У жовтні 2016 року було опубліковане сповіщення AMBER про 4-річну дівчинку, викрадену у Флориді, США. Кейтлін Браун, анестезіолог лікарні Baptist East Hospital в Мемфісі, була на обідній перерві, коли впізнала зниклу дитину після того, як побачила сповіщення AMBER у Facebook. Її швидкі дії допомогли врятувати дівчину. Ця дивовижна історія надихнула нас на те, щоб розробити системний підхід до пошуку зниклих дітей.