26.10.2021 — 15:56

Надання матеріального забезпечення застрахованим особам та страхових виплат потерпілим на виробництві – одне з основних завдань обласного управління соціального страхування

На сьогодні під опікою управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області знаходиться майже 300 тис. осіб – офіційно працевлаштованих, самозайнятих, ФОП, осіб, що працюють на умовах цивільно-правових договорів, яким забезпечуються соціальні гарантій відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також на обліку в управлінні перебувають 3536 потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також членів родин, які мають право на страхові виплати у разі смерті годувальника. Із загальної кількості потерпілих 1845 осіб (або 56,4%) мають групу інвалідності.

 «Забезпечення надання страхових виплат, фінансування матеріального забезпечення та допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за рахунок коштів Фонду соціального страхування України – є одним з основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області», – зазначає начальник управління Сергій Кіндзерський. – «Проте, сьогодні наявні затримки у строках фінансування матеріального забезпечення, пов’язані із непокриттям потреби у видатках надходженнями на рахунок Фонду соціального страхування України. Однак, попри збільшення стандартних строків фінансування матеріального забезпечення, усі види допомог надаються управлінням у повному обсязі».

За оперативною інформацією протягом січня-вересня поточного року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області прийнято від страхувальників та опрацьовано 26 тис. заяв-розрахунків для надання матеріального забезпечення та окремих видів страхових виплат згідно 89,3 тис. листків тимчасової непрацездатності.

Допомоги нараховано для 59,7 тис. працюючих подолян за 1,2 млн днів, проведених на лікарняних, на загальну суму 368,8 млн гривень.

Зокрема, нараховано допомоги:

– по тимчасовій втраті працездатності – 271,7 млн грн ( у тому числі в разі ізоляції від COVID-19 – 2,8 млн грн);

– у зв’язку із вагітністю та пологами – 90,5 млн грн;

– на поховання – 0,9 млн грн;

– по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання – 5,7 млн гривень.

Бюджет Фонду соціального страхування України майже повністю складається з частки ЄСВ, яка складає 9,5727% від загального обсягу.

Затримки у фінансуванні матеріального забезпечення наявні сьогодні у зв’язку із зростанням кількості лікарняних листків, які передаються до Фонду соціального страхування України на оплату, а також через системне зменшення упродовж декількох років відсотку частки ЄСВ, яка направляється до бюджету Фонду.

Так, за підсумками вересня 2021 року на рахунок Фонду соціального страхування України надійшло 2,594 млрд гривень частки ЄСВ. Потреба у видатках на допомоги і страхові виплати (без врахування адмінвидатків) за цей же період склала 4,789 млрд гривень, враховуючи заборгованість з фінансування лікарняних, декретних і допомог на поховання, що накопичилась на початок місяця.

Перевищення потреби у видатках над фактичними доходами від частки ЄСВ склало 2,2 млрд гривень. Детальніше в інфографіці.

Нагадаємо, потреба у видатках перевищує доходи від частки ЄСВ упродовж усього 2021 року та корелює із зростанням сум допомог за лікарняними листками, виданими, у тому числі в разі лікування від COVID-19.