06.06.2022 — 09:05

Спортсменки з Хмельниччини – віцечемпіонки Європи-2022 з важкої атлетики

З 26 травня по 5 червня в м. Тірана (Албанія) проведено 100-й  чемпіонат Європи серед чоловіків та жінок, де  збірну команду України представили 18 спортсменів, в тому числі дві подолянки. Цими змаганнями спортсмени розпочали боротися за рейтингові очки на Олімпійські ігри – 2024 в Парижі.

Наші співвітчизники здобули 21 (7 золотих, 9 срібних, 5 бронзових) медаль – як в сумі двоборства так і в окремих вправах. На минулорічному чемпіонаті у Москві українці отримали 17 (10 золотих, 3 срібні та 4 бронзові) медалей.

Вагомий внесок в загальний успіх команди зробили хмельничанки, на рахунку яких 6 нагород:

Ангеліна Ломачинська у ваговій категорії 49 кг  виборола повний комплект (золото у ривку – 80кг, срібло у двоборстві – 167 кг та бронзу у поштовху – 87 кг);

Аліна Марущак також завоювала три нагороди у категорії 81 кг (срібні у ривку – 108 кг та двоборстві 235 кг, бронзову у поштовху – 127 кг).

Кращою за неї  в сумі була лише харків’янка Ірина Деха, яка виграла три золоті медалі   в цій же ваговій категорії : в ривку-116кг, поштовху-137  і двоборстві – 253 кг.

ДОВІДКОВО

Аліна Марущак у 2021 році вперше стала чемпіонкою Європи та світу в сумі двоборства у ваговій категорії 81 кг, найкращий результат на  світовій першості – 248 кг. Тренувалась в Олега Полякова, а на сьогодні – у Володимира Болгарина.

Вітаємо спортсменок та їх наставників з черговими нагородами європейської проби і бажаємо успішно завершити олімпійський відбір.