19.07.2022 — 09:42

Збірна України вперше увійшла до трійки найкращих медального заліку на Всесвітніх іграх

На основних змаганнях для неолімпійських видів спорту – ХІ Всесвітніх іграх, що тривали з 7 по 17 липня у американському Бірмінгемі, було розіграно 223 комплекти медалей в 34 дисциплінах. Всього на подіум підіймалися спортсмени з 73-х різних країн. Зокрема, на цей престижний міжнародний спортивний форум прибуло біля 4500 атлетів з понад 100 держав. Росіян і білорусів не допустили через війну проти України.

Збірна України була представлена на Всесвітніх іграх-2022 рекордною кількістю членів національної команди (102 атлети) і показала найкращий результат у своїй історії на цих змаганнях, завоювавши 45 медалей (більше в Італії – 49 та Німеччини – 47), з яких 16 золотих, та фінішувала на третьому місці у медальному заліку.

Усі ці показники – найкращі для України: попередній рекорд – 29 нагород, в тому числі 10 золотих. Із 4-х представників Хмельниччини єдину (бронзову) медаль у паурліфтингу здобула кам’янчанка  Тетяна Мельник.

Україна виграла окремий медальний залік у пауерліфтингу та муай-таї. А загалом українці завоювали медалі в 13 видах спорту з 19, в яких брали участь. Це не найбільший показник серед країн на Всесвітніх іграх-2022: Франція виграла нагороди у 20 видах спорту.

До останнього Україна та США боролися за другу позицію в медальному заліку за якістю нагород: американці обійшли українців за рахунок більшої кількості “срібла”. Перше місце в з великим відривом здобула Німеччина, далі “на подіумі” – США та Україна.

Всесвітні ігри-2022: ТОП-10 медального заліку