09.11.2022 — 17:19

Нас єднає рушник-рекордсмен

Колектив обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка мав за честь, в День працівників культури та День української писемності взяти участь у Всеукраїнській естафеті єдності “Нас єднає рушник-рекордсмен”.

Всеукраїнська естафета єдності стартувала 21 січня, у День Соборності України, в Національній бібліотеці України для дітей. Естафета об’єднує дітей і дорослих – патріотів, які душею і серцем люблять Україну.

Рушник, який створили студенти Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуш Івано-Франківської області побував у дитячих бібліотеках міста Києва, Дніпра, Кропивницького, Чернівців, Івано-Франківська, Полтави. Він внесений до Національного реєстру рекордів України як найдовший рушник (11 м 79 см), виготовлений у старовинній техніці фелтингу (валяння вовною). У ньому поєднано українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.

На презентації унікального “Рушника єдності” присутні зауважили на тому, що берегти та шанувати культурне надбання нашого народу – обов’язок кожної свідомої людини. Адже це наша історична спадщина, яка передається з покоління в покоління, національна святиня, над якою не владний час. Саме рушник є символом, що має особливу силу – у ньому живе душа наших предків, він є сокровенним для кожної сім’ї та родини.

Спілкуючись з дітьми, гості запевнили, що усі ми обов’язково будемо жити у мирній країні, а зараз головне наше завдання – не втрачати віри у перемогу та бути єдиними, дружними і неподільними.

Що означають символи та орнаменти, зображені на рушнику, розповіла мистецтвознавиця Лілія Іваневич.