Війна не звільняє підприємства від обов’язку виплати заробітної плати, – С.Тюрін
На цьому наголосив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін під час засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. До участі у засіданні були запрошені представники підприємств-боржників, військових районних державних адміністрацій, Хмельницької міської ради, члени обласної тимчасової комісії. На порядок денний виносилося питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
Розпочинаючи спілкування, Сергій Тюрін відмітив, що сьогодні підприємства перебувають у дуже складних умовах, особливо в питаннях енергетики, електропостачання, забезпечення пальним, але ці обставини не позбавляють їх обов’язків в соціальному плані: покращувати свої показники, закривати заборгованість, дотримуватися трудового законодавства тощо.
Посадовець нагадав присутнім, що постановою Кабінету Міністрів України №1037 запроваджено спеціальний моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях, а також необхідність активізації роботи тимчасових комісій. Тому, за його словами, одним з основних напрямів даної роботи має бути не тільки створення сприятливих умов для стабільної роботи бізнесу, а й своєчасна виплата заробітної плати працівникам підприємств, установ і організацій області, недопущення виникнення заборгованості та погашення наявних боргів.
Більш детально з даного питання доповіла директорка Департаменту економічного розвитку ОВА Олена Бохонська. Посадовиця проінформувала, що станом на 01.10.2022 року в області налічувалося 19 підприємств-боржників із загальною сумою заборгованої заробітної плати 19,72 млн. грн, що на 5,3% більше ніж на початок року. До переліку боржників потрапили 1 державне підприємство, 9 комунальних та 9 приватної форми власності.
В структурі боргу найбільшу частку – 54,8% – займає ДП «Нігинський кар’єр» із заборгованістю 10,81 млн грн. Борг комунальних підприємств – 6,3 млн грн, або 31,9%. Інші підприємства (приватні) мають заборгованість в сумі 2,6 млн грн, або 13,3%.
У продовження засідання присутні заслухали представників підприємств-боржників та напрацювали подальші кроки, що дозволять ліквідувати борги із заробітної плати в області.