14.09.2023 — 16:20

Ваша зброя дуже надійна – це ваш високий професіоналізм, рішучість, сміливість, готовність прийти на допомогу, ризикуючи життям, – Сергій Тюрін

17 вересня – День рятівника – свято тих, хто цілодобово знаходиться у постійній бойовій готовності до боротьби з незваним лихом та приходить на допомогу в найважчі хвилини. Напередодні відзначення цього дня перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін привітав надзвичайників області та подякував їм від усієї Хмельниччини за щоденний подвиг.

“В героїчний час героїчної боротьби українського народу проти рашистських окупантів рятувальники підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій знаходяться на передовій. Ціною свого життя і здоров’я ви ліквідовуєте наслідки обстрілів, першими кидаєтесь у полум’я, щоб рятувати людей. Ваша зброя дуже надійна – це ваш високий професіоналізм, рішучість, сміливість, готовність прийти на допомогу, ризикуючи  життям. Тож бажаю вам усім Божого захисту, віри, незламності, Перемоги та миру”, – сказав Сергій Тюрін, звертаючись до учасників урочистого заходу.

Принагідно, посадовець вручив колективу рятувальників Хмельниччини сертифікат на безпілотний літальний апарат з тепловізором (DJI MATRICE 300 RTK) та відзначив кращих вогнеборців Почесними грамотами ОВА.

На жаль, від початку збройної агресії ворога ДСНС втратила 80 працівників, 287 – поранені, пʼятеро в полоні, один вважається зниклим безвісти. Двох рятувальників втратила і Хмельниччина – Владислава Дворака та Сергія Севрука. Низько схиляємо голову перед світлою пам’яттю Героїв-рятувальників, які загинули, виконуючи свій обов’язок.

Довідково: З початку 2023 року хмельницькі надзвичайники здійснили близько 16000 виїздів, врятували 107 життів: на пожежах 25 людей, 22 – на воді, 39 – під час ДТП, 21 – за інших обставин. Крім того, ліквідували 837 пожеж, піротехніки знищили понад 27 000 боєприпасів часів минулих війн та сучасних, що були виявлені на території Хмельниччини. На ротації сапери Хмельниччини працювали та продовжують працювати на звільнених територіях. На Харківщині, Херсонщині, Донеччині знищили понад 2000 вибухонебезпечних предметів, обстежили 145,5 га територій.