07.12.2023 — 09:05

Функціонування ринку природного газу та якість надання послуг споживачам: Комітет ВРУ розпочав всеукраїнське опитування

Опитування можуть пройти суб’єкти ринку природного газу, органи управління, побутові та непобутові споживачі.

Комітет ВРУ проводить аналіз ефективності Закону України «Про ринок природного газу» № 329. Мета аналізу полягає в тому, щоб дослідити ефективність, виконання та вплив норм Закону на функціонування ринку природного газу, діяльність суб’єктів ринку природного газу та якість надання послуг з постачання природного газу споживачам.

Окрім цього, Комітет хоче дослідити низку питань, які б вплинули на енергетичну безпеку та належне функціонування ринку природного ринку. Разом з тим, опитування спрямоване на те, щоб досягти високого рівня конкуренції та високого рівня якісного захисту прав споживачів природного газу.

Серед запитань:

  1. Як саме запроваджена реформа ринку природного газу досягла мети щодо забезпечення ефективного функціонування ринку природного газу, фінансової стабільності на ринку природного газу, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу та сприяла євроінтеграційним прагненням України?
  2. Наскільки ефективними виявилося впровадження та виконання заходи, передбачених Законом для досягнення енергетичної безпеки?
  3. Наскільки ефективним є на сьогодні державне регулювання діяльності суб’єктів ринку природного газу?

Пройти опитування можна до 15 січня 2024 року (включно) за посиланнями: https://forms.gle/CpUHEA3Rwte72Pnn7

  1. Анкета для опитування суб’єктів ринку природного газу, органів управління, регулювання та контролю:

У гугл-формі опитувальника для суб’єктів ринку природного газу, органів управління, регулювання та контролю містяться запитання щодо назви, імені та посади представника тощо. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності (про це буде питання в формі запиту). Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, то назву органу, який Ви представляєте, буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклали зусиль до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

  1. Анкета для опитування побутових споживачів: https://forms.gle/diXACosqJwoMMntT6

У гугл-формі опитувальника для побутових споживачів є запитання щодо імені, віку, статі, освіти, місця проживання тощо. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності ваших персональних даних (про це буде питання в формі запиту).

Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, то в ім’я буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклали зусиль до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

    3. Анкета для опитування непобутових споживачів: https://forms.gle/X22yw32ftb5Sxxsr8

У гугл-формі опитувальника для непобутових споживачів є запитання щодо назви організації. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності ваших персональних даних. Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, то ваше ім’я чи назву вашої організації буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклали зусиль до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

На підставі проведеного аналізу, у разі виявлення неефективності чи недостатньої ефективності окремих норм Закону, Комітет буде ініціювати внесення змін до законодавства щодо посилення ефективності функціонування ринку природного газу, рівності суб’єктів ринку природного газу та належного захисту прав споживачів даної сфери.