25.10.2019 — 09:43

Європейські нагороди з Бухареста

В ці дні (до 27 жовтня) в Бухаресті (Румунія) триває чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юніорів (U-20) та молоді (U23).

Українська скарбничка поповнилась черговими медалями. На жаль, друга наша землячка знову в двоборстві стала срібною призеркою, хоча хмельничанка Аліна Марущак (вагова категорія 71 кг) впевнено справлялась зі всіма заявленими  вагами.

Справа в тому, що на помості єдиною реальною конкуренткою Аліни в боротьбі за золото у двоборстві була росіянка Анастасія Анзорова. Після виграшу першої вправи- ривка, українка випереджала суперницю на 1 кг (101 проти 100). Однак, по незрозумілій причині, українські тренери фактично змарнували першу спробу у поштовху, заявивши дуже  малу вагу 111 кг для нашої спортсменки. Марущак з нею справилась без проблем. Проте, Анзорова одразу підняла планку до 117 кг.

У другій спробі, коли Марущак також зафіксувала 117 кг,  росіянка підняла 122 кг. В третьому поштовху хмельничанка справилася зі штангою у 124 кг і знову вийшла вперед, закінчивши свій виступ.

У підсумку Анзорова скористалася перевагою наявної останньої спроби і підняла необхідні для здобуття нею золота у поштовху та багатоборстві 126 кг. Аліна ж задовільнилася ще двома срібними медалями та встановленими трьома рекордами України серед жінок: у ривку-101 кг, поштовху-124 кг та двоборстві-225 кг на рівні майстра спорту міжнародного класу.

Тренують здібну важкоатлетку Юрій Чикида та Володимир Болгарін.

Напередодні ще одна хмельничанка Аліна Ломачинська, що виступала в Румунії у ваговій категорії 49 кг, повернулася додому з медалями такого ж ґатунку.