27.12.2019 — 12:58

В облдержадміністрації обговорили перелік проєктів, що будуть фінансуватися з ДФРР у 2020 році

26 грудня в облдержадміністрації відбулося засідання комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. На розгляд членів комісії представили перелік проєктів, що є перехідними, тобто вже отримували фінансування з державного фонду регіонального розвитку.

Розпочинаючи засідання, т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Сергій Ткачук повідомив, що за попередньою інформацією обсяг коштів державного фонду регіонального розвитку на 2020 рік, передбачений Мінрегіоном  як головним розпорядником коштів  для Хмельницької області, залишиться на рівні минулого року та становитиме 287,161 млн. гривень.

Однак, посадовець зауважив, що наразі відбулися певні зміни в підходах до фінансування проєктів. Оскільки затягування процесу будівництва тягне за собою досить відчутне його здорожчання, то Мінрегіон зайняв принципову позицію щодо пріоритетності фінансування тих проєктів, які вже будуються. Таким чином, враховуючи обсяги очікуваного фінансування, цьогоріч усі кошти, виділені для області, будуть спрямовані на завершення уже розпочатих об’єктів.

У зв’язку з цим, зазначив Сергій Ткачук, об’єкти, що вперше претендують на фінансування з ДФРР у 2020 році, розглядатися цього року не будуть.

До представленого членам комісії переліку увійшли 28 проектів на загальну суму 365,304 млн грн, у тому числі  за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку 287,161 млн грн; коштів місцевого бюджету 78,142 млн грн.

З цих 28 проектів 18 планується до введення в експлуатацію вже у поточному році. Це школи-довгобуди в населених пунктах в Залужжя Білогірського району та Корчик Шепетівського району; школи в селі Жердя та смт. Закупне Чемеровецького району, смт. Стара Синява Старосинявського району, в смт. Сатанів та с.Лісоводи Городоцького району, у містах Деражня та Дунаївці; дитячі навчальні заклади у населених пунктах Малий Правутин Славутського району та Давидківці Хмельницького району; будинки культури в смт Понінка Полонського району та с.Берездів Славутського району; стадіони у м.Кам’янець-Подільський та смт Наркевичі Волочиського району та смт Чемерівці Чемеровецького району; водопровідні мережі на території м.Полонного та очисні споруди в смт. Віньківці Віньковецького району.

Особливу увагу звернули члени комісії на проєкти, які не є пусковими, однак мають велике значення для області загалом: обласну дитячу лікарню та обласний кардіологічний центр, наголосивши, що вони мають отримувати максимально можливе фінансування, аби якнайшвидше закінчити саме будівельні роботи як найбільш дороговартісні та складні.

За результатами обговорення члени комісії шляхом голосування затвердили представлений перелік.

Також представляємо вашій увазі відеозапис засідання комісії.