26.03.2020 — 15:22

На Хмельницькій АЕС модернізують важливе для безпеки  обладнання

Процес реконструкції та модернізації для підвищення безпеки енергоблоків Хмельницької АЕС у цеху теплової автоматики та вимірювань є постійним. Заплановані заходи впроваджуються поетапно за встановленими графіками.

У ході реалізації низки заходів із продовження терміну експлуатації першого енергоблока спеціалістами підрозділу було замінено уніфікований комплекс технічних засобів­ автоматизації на сучасний програмн­о-технічний комплекс керуючих систем безпеки. Також відбулася заміна систем управління дизель-генераторами на програмно-технічний комплекс керування дизель-генераторами підприємства «Вестрон». Крім цього, встановлено важливе для безпеки обладнання управління експлуатацією систем реакторного відділення.

За словами начальника дільниці з ремонту засобів обчислювальної техніки цеху теплової автоматики та вимі­рювань Миколи Павленка, у 2019 році його колегами реалізовано кілька важливих проектів із реконструкції та модернізації на двох діючих енергоблоках Хмельницької АЕС. Серед них – встановлення нової  системи аварійного та післяаварійного моніторингу. Вона безпосередньо пов’язана із системами контролю та управління.

«Модернізація, розповів М.Павленко, – направлена на підвищення безпеки енергоблоків шляхом забезпечення оперативного персоналу, персоналу групи інженерно-технічної підтримки достовірною інформацією про стан критичних функцій безпеки та ефективності захисних бар’єрів, а також безпосередніми показами аварійних контрольно-вимірювальних приладів під час та після проектних та запроектних аварій».

 Довідково

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» – найпотужніше підприємство Хмельниччини.

Детальніше: www.xaec.org.ua ,  www.facebook.com/khnpp.