27.05.2020 — 16:33

В облдержадміністрації розглянули питання щодо відновлення руху приміських поїздів

26 травня в облдержадміністрації відбулася он-лайн нарада з представниками регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця». Від облдержадміністрації участь в нараді взяли голова ОДА Дмитро Габінет та його заступник Сергій Ткачук, начальник управління інфраструктури ОДА Василь Остапчук. Також до розмови долучилися керівники тих районів, де можуть здійснюватися приміські залізничні перевезення.

Основне питання порядку денного – відновлення залізничних пасажирських перевезень в області. Нагадаємо, що залізничне сполучення було призупинене у березні у зв’язку з введенням карантинних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Нещодавно, відповідно до постанови Уряду, яка дозволила переходити до адаптивних карантинних заходів, з’явилась можливість відновлення руху приміських поїздів. Однак рішення про це має прийматися на рівні області із врахуванням епідемічної ситуації.

Як зауважив Дмитро Габінет, в окремих регіонах області наразі спостерігається значне зростання захворюваності на COVID-19, а тому при вирішенні зазначеного питання має бути обов’язково враховано, чи пролягає маршрут поїздів через такі міста та райони, бо відновлення руху однозначно сприятиме зростанню міграції населення між населеними пунктами і може призвести до поширення хвороби.

Після обговорення пропозиції АТ “Укрзалізниця” щодо можливих маршрутів курсування приміських поїздів та консультацій з головами РДА було узгоджено позицію щодо відновлення їх роботи на дільницях Хмельницький-Волочиськ та Гречани-Жмеринка. Водночас, рух по дільницях Хмельницький – Кам’янець – Подільський – Ларга, Козятин – Шепетівка, Шепетівка-Рівне та Шепетівка-Ланівці поки що відновлювати не будуть, оскільки дані маршрути пролягають через регіони з неблагополучною епідемічною обстановкою. Відповідне рішення має бути прийняте обласною комісією з ТЕБ і НС.

Також у ході наради учасники обговорили ситуацію, яка склалася у виробничому підрозділі локомотивне депо «Шепетівка» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» в зв’язку із проведенням реструктуризації локомотивного господарства АТ «Укрзалізниця», питання щодо відшкодування витрат за перевезення окремих категорій громадян приміським залізничним транспортом загального користування та про отримання ТзОВ «Полонський фарфоровий завод» технічних умов на приєднання до електричних мереж електроустановок від тягової підстанції АТ «Укрзалізниця».