10.08.2020 — 15:58

Подільський виш долучиться до реалізації проєкту в рамках Програми ЄС Erasmus+

Кам’янець-Подільський національний університет ім.Івана Огієнка візьме участь в роботі над одним із проєктів, що будуть фінансуватися за Програмою Європейського Союзу Erasmus+ за напрямком КА2 (Співпраця в галузі інновацій та обмін передовою практикою), в рамках якого організації різних країн-учасниць отримують можливість разом працювати, розробляти, обмінюватися та передавати кращі практики та інноваційні підходи у сферах освіти, навчання та молоді.

Цьогоріч Програмою Erasmus+ були відібрані десять проєктів, що спрямовані на модернізацію освітніх програм із соціальних наук та інженерії, охорони здоров’я і навколишнього середовища; модернізацію врядування закладів вищої освіти; зміцнення зв’язків системи вищої освіти з економічним і соціальним середовищем. Участь в них візьмуть 46 університетів та інших організацій з України. Сума коштів, яку передбачено витратити на розробку проєктів, складе понад 9 млн євро.

КПНУ ім.І.Огієнка як партнер долучається до реалізації проєкту «Digitalization of economic as an element of sustainable development of Ukraine and Tajikistan (DigEco)» (“Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану”). Він спрямований на діджиталізацію процесів вищої освіти та випуск фахівців з цифрової економіки. Завдяки роботі над цим проєктом університет отримає  новий досвід та здобуде нові можливості для розвитку економічного факультету та вишу в цілому.

У ході роботи загалом 15 партнерів з ЄС, України і Таджикистану протягом 3 років впроваджуватимуть новітні технології та перейматимуть досвід провідних закладів вищої освіти Європи. Зокрема з українського боку, окрім КПНУ, над цим проєктом працюватимуть також фахівці з Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Приазовського державного технічного університету, Державного університету «Житомирська політехніка», Міністерства цифрової трансформації України, LTD «COMPANY M-MASTER», Вінницької міської громадської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”.

В цілому у конкурсі 2020 року, оголошеному Виконавчим агентством із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії, перемогли 164 проєкти. Вони розпочнуть свою діяльність з листопада 2020 року або вже із січня 2021 року.

Довідково.

Erasmus+ – це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр., що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.

Напрям Розвиток потенціалу вищої освіти (КА2: CBHE) є окремим компонентом міжнародного виміру Програми Erasmus+ у сфері вищої освіти. У межах конкурсів із 2015 р. до 2019 р. було профінансовано 38 проєктів за участі 200 організацій з України, включаючи 120 закладів вищої освіти. Загальна сума гранту проєктів складає понад 27 млн євро.

Джерело