15.09.2020 — 08:58

Вакцинація=Захист: на Хмельниччині триває інформаційна акція

З метою підвищення рівня обізнаності населення про важливість вакцинації та дотримання календаря щеплень, затвердженого МОЗ України, в умовах епідемії коронавірусу на Хмельниччині стартувала акція «Вакцинація = Захист». Ініціатори акції – обласна державна адміністрація спільно з Хмельницьким обласним центром громадського здоров’я.

Рівень охоплення щепленнями у Хмельницькій області наразі недостатній.Особливо насторожує зниження рівня імунізації дорослого населення, і як наслідок – так званого “колективного імунітету”. «Колективний» імунітет від небезпечних хвороб виникне, коли будуть вакциновані 95 % населення. На жаль, історія доводить, що безвідповідальне ставлення до імунізації призводить до спалахів небезпечних хвороб, запобігти яким можна лише завдяки щепленням. Так, 5 років тому в Україні через критично низький рівень вакцинації від поліомієліту, стався спалах цієї небезпечної хвороби.

Вакцина насправді діє: завдяки щепленням з 90 років минулого століття кількість випадків кору в Європейському регіоні скоротилась більш, ніж на 90%. Проте, небезпека й досі існує там, де люди не мають щеплень, і, відповідно, імунітету від небезпечних недуг, вилікувати які поки неможливо.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції українці стали частіше відмовлятися від планових щеплень, мотивуючи це тим, що не варто зайвий раз відвідувати лікарні. Але це неправильно. За прогнозами експертів, цієї осені варто очікувати поєднання грипу, ГРВІ та коронавірусної хвороби COVID-19. Такий «коктейль» може стати вибуховим і призвести до серйозних наслідків для здоров’я багатьох людей. Мова не лише про тих, хто відмовляється від вакцинації, а й про тих, кому не можна робити щеплення через медичні протипокази, тобто людей, які мали б бути захищені саме “колективним” імунітетом.

Лікарі радять зараз робити щеплення від небезпечних хвороб, запобігти яким можна засобами імунопрофілактики. І мова йде не лише про хвороби, вакцинація від яких входить до Календаря профілактичних щеплень України. За власний кошт громадяни можуть також вакцинуватися від пневмококової інфекції та грипу.

Чи робили б Ви щеплення від COVID-19, якби вакцина вже існувала? Допоки прориву у фармакології у цьому напрямку ще не сталося, не варто ігнорувати можливість захиститися від інших небезпечних хвороб, щитом від яких уже стали вакцини. Вакцинація = Захист.

За матеріалами Хмельницького
обласного центру громадського здоров’я