17.09.2020 — 13:12

Міжнародний день чистих берегів

З метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення водних об’єктів, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомості громадян щороку у треті вихідні вересня проходить масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach Day), яка започаткована у 1986 році і з кожним роком набуває все більшої популярності.

Акція проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій і проходить по всьому світу. Зокрема, проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Тому є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.

З цієї нагоди усім небайдужим жителям регіону пропонуємо долучитися до екологічної акції, в тому числі організувати прибирання на берегах водойм у відповідних місцевих органах самоврядування або по місцю проживання, з дотриманням відповідних карантинних норм та обмежень.

Пам’ятаймо: майбутнє наших водойм – у наших руках!

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації