20.10.2020 — 15:14

Рекомендовано оголосити новий конкурс на кращу ескізну пропозицію         

Відбулось засідання журі обласного відкритого архітектурного конкурсу на кращу ескізну пропозицію облаштування пам’ятного місця на честь вшанування подвигу учасників Революції  Гідності, Антитерористичної  операції та Операції об’єднаних сил в російсько-українській війні за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України під головуванням Вільгуша Володимира Володимировича, учасника АТО, батька загиблого учасника АТО, одноголосно обраного членами журі.

Секретар журі Дунаєвська Ірина Михайлівна, начальник відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації, головний архітектор області  проінформувала членів журі про те, що на участь у конкурсі подано вісім заявок: з м. Львів, м. Хмельницький,  смт. Летичів, м. Краматорськ Донецької області, 4 з м. Кам’янець-Подільський. Ескізних проектів подано чотири, три з них відповідають програмі та умовам конкурсу, одна пропозиція львівського архітектора не відповідає через запізніле подання документації на конкурс.

Члени журі уважно розглянули три конкурсні ескізні пропозиції №141532, №220815, №280235, відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів», та кожен висловив свої думки. Зокрема, було звернуто увагу на тему і мету Конкурсу «..пошук найкращої концептуальної ідеї високомистецького, архітектурно-пластичного вирішення облаштування пам’ятного місця…». Тому ідейність та утилітарна значимість цього пам’ятного місця повинна бути стержнем композиції. Всі три подані проєкти потрібно допрацювати, щоб вони відповідали вимогам щодо їх професійного вирішення в створенні заданого архітектурно-просторового образу, формуванні ідейності, патріотизму, функціональності. Насамперед має бути унікальність композиції, ідея якої  охоплюватиме звитягу поколінь, пам’ять про загиблих, сучасність та майбутнє нашої держави.

Після ретельного обговорення журі вирішило завершити конкурс без визначення переможців, тому що роботи не в повній мірі відповідають основній меті. Має бути територія гармонії, примирення, порозуміння, довіри між людьми, носіями протилежних точок зору і думок., що передає абстрактні поняття – гордість за народ, який піднявся за свою гідність, любов, скорбота, втрата близьких, смерть, народження свідомості нового покоління, відчуття себе громадянином, людиною. Журі рекомендувало Хмельницькій обласній раді доопрацювати умови конкурсу спільно з представниками ветеранських громадських організацій, воїнів–учасників АТО та оголосити новий конкурс.