11.12.2020 — 11:51

BIM-технології підвищать якість будівництва в Україні

BIM-технології — це новий підхід до управління цифровою інформацією у будівельній галузі, який дозволяє віртуально відтворити об’єкт ще до початку його будівництва. Він дає змогу підвищити безпеку та надійність будівель і споруд, контролювати якість та швидкість будівельних робіт, суттєво знизити ймовірність помилок у проєктах, зменшити вартість будівництва та оптимізувати витрати на стадії експлуатації.

«Модернізація та цифрова трансформація вітчизняної будівельної галузі, зокрема, завдяки впровадженню BIM-технологій, дасть змогу вирішити низку системних проблем. Йдеться про низьку якість проектування і будівництва, неефективне використання ресурсів, непрогнозованість затрат на експлуатацію побудованих об’єктів, аварійність будівель та споруд, брак інвестицій, ресурсоємність та не енергоефективність галузі», — зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський під час Міжнародної Конференції з питань впровадження ВІМ-технологій.

У більшості країн світу під час проєктування, зокрема, об’єктів підвищеної відповідальності та державного замовлення, застосування BIM-технологій обов’язкове. В Україні ж ними поки що користуються лічені організації.

Для системного комплексного впровадження інформаційного моделювання в будівництві, Мінрегіон розробив Концепцію та план заходів з її реалізації.

У першу чергу впровадження BIM-технології потребує державного регулювання, зокрема, створення необхідної нормативно-правової бази, розроблення низки норм та стандартів, державної підтримки реалізації пілотних проєктів, підготовки фахівців відповідної кваліфікації, інформаційну, організаційну та методичну підтримку.

І у цьому напрямку вже є результати — набрали чинності зміни до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, які  дозволяють використовувати ВІМ-технології та до Порядку затвердження проєктів будівництва і проведення їх експертизи, які можуть подаватися у паперовій та електронній формі або у вигляді електронних документів.

Наразі Мінрегіон працює над оновленням 20 ДБН, розробленням національних кошторисних норм та розробляє комплексний план перегляду будівельних норм до 2025 року.

З Концепцією можна ознайомитись на сайті Мінрегіону .