12.03.2021 — 15:14

Володимир Білик зустрівся з пасічниками та представниками агрохолдингів

Сьогодні під керівництвом заступника голови ОДА Володимира Білика відбулося засідання круглого столу з пасічниками та представниками агрохолдингів. До участі в засіданні також долучилися представники Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу ОДА. Тема обговорення стосувалася попередження та недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів на теренах Хмельниччини.

Розпочинаючи нараду Володимир Білик зазначив, що незабаром аграрії області розпочнуть весняні польові роботи, тому було вирішено провести нараду в форматі «круглого столу». Дана зустріч направлена на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів, попередження та недопущення отруєння бджіл.

«Товаровиробники Хмельницької області виробляють 6 тис. тонн меду, з якого 70% експортується, тому питання безпечності продукції бджільництва є важливим для аграріїв області», – наголосив посадовець.

Начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Володимир Івасюк ознайомив учасників круглого столу з вимоги санітарного законодавства щодо попередження негативного впливу пестицидів на життя і здоров’я людей та довкілля: «Застосовувати у сільському господарстві тільки ті пестициди та агрохімікати, які пройшли державну реєстрацію і включені в Перелік препаратів, дозволених до використання. Дотримуватися визначену зону санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку».

Начальник відділу Державного контролю ГУ Держпродспоживслужби в області Михайло Булка ознайомив присутніх з основними положеннями наказу Мінекономіки №338 щодо введення нової форми ветпаспорту, створення постійних комісій при ТГ, нової форми акту про фіксацію загибелі бджіл тощо.

Перед учасниками засідання виступив заступник голови асоціації бджолярів Хмельницької області Антон Шостак, який розповів про основні проблеми пасічників під час проведення обробітку полів ядохімікатами та висловив претензії представникам агрохолдингів в частині недотримання санітарних норм при внесені пестицидів.

Представники агрохолдингів зокрема, ТОВ «Енселко Агро», ТОВ «Акріс Агро», ТОВ «Контінентал Фармерз Груп» поділилися з присутніми своїм баченням співпраці з пасічниками області, розповіли про формування інтерактивної карти, яка інформує пасічників про обробітки, тип ядохімікатів, контактні дані агрономів тощо.

«Для ефективної співпраці пасічників та товаровиробників необхідно налагодити цифрове інформування про початок робіт, забезпечити роботу з вказаних питань з представниками фермерських та приватних господарств. Необхідно провести аналогічні наради в кожній територіальній громаді»,- зазначив Володимир Білик, підсумовуючи засідання круглого столу.