22.03.2021 — 11:54

#EUКраїна: Сертифікований вчитель — успішний учень!

Третій рік триває пілотний проєкт сертифікації педагогічних працівників. Це одна зі складових реформи «Нова українська школа», яку рухають вперед умотивовані вчителі — агенти змін.

Сертифікований учитель звільняється від атестації педагогічних працівників, отримує свободу дій обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Цю свободу дає закон «Про освіту», яким впроваджуються нові освітні стандарти, засновані на «Рекомендаціях Європейського Парламенту та Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя» (18.12.2006).

Мета Нової української школи — виховати інноватора та вільного громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення й дотримується прав людини. А головне — він поважає людську гідність як основоположну європейську цінність, близьку та зрозумілу кожному українцю.

Державна служба якості освіти України проводить сертифікацію вчителів початкової школи в частині вивчення професійного досвіду їхньої роботи. Протягом двох років сертифіковано 1607 педагогів.

Мета інформаційної кампанії EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще якість життя – роботу держави, медицину, освіту тощо – українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUКраїна тут https://association4u.in.ua/