26.03.2021 — 15:42

Кількість нещасних випадків без врахування профхвороби на COVID-19 зменшилась на 25,4%

«Робота страхових експертів з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області та його відділень сьогодні має максимальне навантаження, пов’язане із участю в проведенні розслідувань гострого професійного захворювання медиків», – зазначає начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський. – «Вона направлена на проведення якомога повного, якісного та об’єктивного розслідування нещасних випадків та профзахворювань на виробництві, у тому числі випадків професійного захворювання медичних працівників коронавірусною інфекцією. Адже від оперативності й об’єктивності роботи комісій з розслідування залежить відповідний соціальний захист застрахованих осіб, зокрема медичних працівників, які працюють у надзвичайно складних умовах».

На підприємствах області упродовж 2020 року було зафіксовано 304 нещасних випадки, на які складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом), що у 2,5 рози більше, ніж у 2019 році. З них 216 – випадки гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19. Гострі профхвороби склали за підсумками минулого року 71 % від загальної кількості нещасних випадків.

Водночас, без врахування гострих професійних захворювань на COVID-19 кількість нещасних випадків зменшилась на 25,4 % – зі 118 у 2019 році до 88 у 2020-му.

Загалом з початку пандемії відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області отримали 1611 повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19, з яких розслідування завершено по 1139 випадках, 438 з яких визнано комісіями пов’язаними з виробництвом, у тому числі 19 – смертельні.

Нагадаємо, у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання Фонд соціального страхування України здійснює для потерпілих такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду соціального страхування України здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.