14.04.2021 — 09:33

На матеріальне забезпечення працюючих подолян  направлено понад 102 млн гривень

Офіційне працевлаштування – запорука компенсації працівником від Фонду соціально страхування України втраченого заробітку під час перебування на лікарняних  та отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності (оплати за лікарняними) за загальними страховими випадками, страхових коштів за час хвороби або виплат в разі нещасного випадку або професійного захворювання.

«Відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області виплачують лікарняні та декретні у повному обсязі та роблять все можливе аби застраховані особи, що тимчасово втратили працездатність, якнайшвидше отримали допомогу», – зазначає начальник управління Сергій Кіндзерський. – «Надходження в розмірі 9,5727% від єдиного внеску є основним джерелом доходів Фонду соціального страхування України та направляються на фінансування матеріального забезпечення, зокрема лікарняних і декретних допомог, страхових виплат і медико-соціальних послуг. Відділеннями управління фінансується матеріальне забезпечення та соціальні послуги для понад 85 тис. застрахованих осіб області та здійснюються страхові виплати 3,6 тис. потерпілим на виробництві та членам їх сімей».

Протягом першого кварталу поточного року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області прийнято та опрацьовано від страхувальників заяви-розрахунки згідно 30,4 тис. листків непрацездатності для надання матеріального забезпечення 23,8 тис. працюючих подолян. Загалом вони провели на лікарняних 391 тис. днів.

Станом на 01.04.2020 на зазначені статті витрат обласним управлінням направлено 102,5 млн гривень. Зокрема, профінансовано допомоги:

– по тимчасовій непрацездатності – 81,8 млн гривень;

– у зв’язку з вагітністю та пологами – 20,5 млн гривень;

– на поховання – 0,25 млн гривень.

Фонд соціального страхування робить все можливе, аби фінансування допомог за лікарняними листками здійснювалось вчасно. Однак через недоотримання доходів від ЄСВ і суттєве зростання видатків за лікарняними через пандемію коронавірусу наявна затримка в строках фінансування матеріального забезпечення.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (щодо усунення дискримінації за колом платників)» від 13.05.2020 № 592-ІХ та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 № 1072-ІХ внесено зміни щодо звільнення окремих категорій страхувальників від сплати ЄСВ. За розрахунками Міністерства фінансів України, втрати дохідної частини бюджету Фонду соціального страхування України через зазначені зміни у 2021 році складуть 745,8 млн гривень.

Затримки у строках фінансування пов’язані також із додатковим навантаженням, яке Фонд соціального страхування України отримав через пандемію.

Зокрема, у грудні 2020 року Фонд прийняв на фінансування лікарняні на 2,4 млрд грн, у той час як у грудні 2019-го – на 0,9 млрд грн. Саме у зазначеному місяці сформувалась основна частина заборгованості, адже Фондом було виплачено працюючим українцям на 1,5 млрд гривень допомог по тимчасовій непрацездатності більше, ніж за той же місяць 2019 року.

Крім того, упродовж І кварталу 2021 року потреба у видатках Фонду щомісяця перевищувала надходження від частки ЄСВ за відповідний період. Так, у березні цього року потреба у видатках Фонду без врахування заборгованості на початок місяця склала 2,78 млрд гривень, у той час як надходження від частки ЄСВ за той же місяць склали менш ніж 2,42 млрд гривень.