Головне управління статистики у Хмельницькій області інформує
Про оплату населенням Хмельницької області житлово-комунальних послуг у квітні 2021 року
У квітні 2021р. населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги 633,7 млн.грн (118,5% нарахованих за цей період сум, з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).
На кінець квітня 2021р. заборгованість населення зі сплати за постачання та розподіл природного газу становила 570,2 млн.грн, за постачання теплової енергії та гарячої води – 348,4 млн.грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 169,1 млн.грн, за управління багатоквартирним будинком –90,9 млн.грн, за централізоване водопостачання та водовідведення –92,1 млн.грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 17,5 млн.грн.
Індекси споживчих цін у Хмельницькій області в травні 2021 року
Індекс споживчих цін по області та Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) в травні 2021р. порівняно попереднім місяцем становив 100,9% та 101,3% відповідно, з початку року – 105,1% та 106,1%.
Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в області в травні п.р. зросли на 0,5%. Найбільше (на 9,4% та 8,9% відповідно) подорожчали соняшникова олія та фрукти. У межах 3,3–0,4% підвищились ціни на м’ясо птиці, рис, сало, кондитерські вироби з борошна та цукру, продукти переробки зернових, яловичину, свинину, рибу та продукти з риби, макаронні вироби. Водночас на 18,3% подешевшали яйця, на 5,1–0,2% – овочі, молоко, сметана, цукор, маргарин, сири, кисломолочна продукція, масло, хліб, безалкогольні напої.
Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 0,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 1,2%, ціни на алкогольні напої знизились на 0,7%.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 4,4% зумовлено підвищенням тарифів на природний газ на 11,1%. Також збільшилась плата за оренду житла (на 2,4%), його утримання та ремонт (на 2,0%).
У сфері охорони здоров’я ціни збільшились на 0,8%, що спричинено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,0%.
Ціни на транспорт у цілому зросли на 0,6% за рахунок подорожчання проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті на 2,9% та 1,8% відповідно. Крім того, паливо та мастила додали в ціні 0,5%. Разом з тим на 0,6% подешевшали автомобілі.
У сфері зв’язку підвищення цін (тарифів) на 2,2% відбулось внаслідок подорожчання послуг мобільного зв’язку на 4,5%.
Серед інших товарів та послуг зростання цін (на 2,3–0,1%) відбулось на харчування поза домом, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, одяг та взуття.
Зовнішня торгівля товарами Хмельницької області в січні–квітні 2021 року
У січні–квітні 2021р. обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 286,0 млн.дол. США і 191,3 млн.дол. Порівняно з січнем–квітнем 2020р. експорт збільшився на 34,4% (73,1 млн.дол.), імпорт – на 26,7% (40,3 млн.дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 94,7 млн.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,50.
Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 108 країн світу.
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем–квітнем 2020р. на 19,5% та становив 122,3 млн.дол., або 42,8% від загального обсягу експорту.
Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Іспанії.
Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Китаю, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Туреччини, Білорусі, Єгипту.
У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–квітнем 2020р. збільшилась частка жирів та олій тваринного або рослинного походження; зернових культур; чорних металів; меблів; різних харчових продуктів; залишків і вiдходів харчової промисловості; молока та молочних продуктів, яєць птиці; натурального меду. Натомість зменшилась частка насiння і плодів олійних рослин; продукцiї борошномельно-круп’яної промисловості; солі, сірки, землі та каміння.
Імпорт товарів з країн Європейського Союзу збільшився проти січня–квітня 2020р. на 6,3% та становив 87,4 млн.дол., або 45,7% від загального обсягу.
Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії.
Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини, Російської Федерації, Казахстану, США, Саудівської Аравії, Білорусі.
У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; зернових культур; інших текстильних волокон; різноманітної хімічної продукції. Зменшилась частка механічних машин; засобів наземного транспорту, крім залізничного; електричних машин.