25.06.2021 — 16:06

Місію підтримки ВАО на Хмельницькій АЕС завершено

Протягом тижня з 22 по 25 червня 2021 року на Хмельницькій АЕС працювали експерти Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції, (ВАО АЕС) МЦ.

Місія підтримки на тему «Використання інструментів запобігання помилок різними категоріями персоналу. Практичне навчання застосування інструментів для запобігання помилок різних категорій персоналу» була організована на запрошення Хмельницької АЕС. Метою місії було, використовуючи досвід інших АЕС, отримати матеріали у зазначеній галузі для покращення. Іван Гончаров, радник ВАО АЕС- МЦ, подякував керівництву Хмельницької АЕС, яка у такий нелегкий час боротьби з коронавірусом та дії карантинних обмежень провела даний захід.

Протягом тижня експерти місії працювали з персоналом визначених підрозділів Хмельницької АЕС, опрацьовуючи різні аспекти використання інструментів запобігання помилок персоналу, а це питання мотивації персоналу, організації роботи з персоналом, контролю та аналізу ефективності застосування вище згаданих інструментів, а також організації підготовки персоналу з даного напряму. У ході роботи учасники місії розглянули кращі світові практики із застосування інструментів попередження помилок, а також інструменти у процедурах і документах, що використовуються.

Для цього протягом декількох днів було проведене теоретичне навчання. Крім цього, експерти опрацювали документацію Хмельницької АЕС та провели практичне навчання для персоналу.

За результатами роботи експерти розробили практичні рекомендації та одну пропозицію, які були обговорені із командою Хмельницької АЕС. Іван Гончаров відзначив прагнення спеціалістів Хмельницької АЕС до покращення, вболівання за свою атомну електростанцію. Не залишилась поза увагою налагоджена комунікація та відкритість фахівців ХАЕС, що дуже важливо для удосконалення у галузі використання інструментів запобігання помилок персоналу.

Під час заключної наради, до команди експертів у форматі «онлайн» приєднався Марек Сопко, заступник генерального директор АЕС «Моховце», Словаччина, який побажав колективу Хмельницької АЕС успіхів у розвитку такого напрямку як коучинг та спостереження.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, запевнив присутніх, що усі рекомендації та пропозиції, надані експертами, будуть опрацьовані. «Попереджати помилки – це наше основне завдання, як керівників. Ми розуміємо, до чого призводять невеликі помилки та людський фактор, над яким нам доведеться завжди працювати», – наголосив Андрій Ростиславович.

Підводячи підсумки, учасники місії підтримки визнали місію успішною та висловили впевненість, що її позитивні результати можна буде відстежити вже наступного року.

Довідково

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» – найпотужніше підприємство Хмельниччини.

Детальніше: www.xaec.org.ua ,  www.facebook.com/khnpp.