15.07.2021 — 09:44

Україна та ЄС уклали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі

Україна та Європейський Союз уклали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі та відповідну дорожню карту заходів. Документ підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віцепрезидент Європейської Комісії Марош Шефчовіч 13 липня під час Конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства між ЄС та Україною у сфері критичної сировини. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з документом, стратегічне партнерство передбачатиме три ключові напрямки:

інтеграція ланцюгів створення доданої вартості;
співпраця у галузі досліджень та інновацій;
узгодження екологічних, соціальних процедур та підходів, обмін даними.
Глава Уряду підкреслив, що українська промисловість може стати серйозним партнером для європейських компаній.

«За рахунок нарощування власного виробництва «мінералів майбутнього» та паливно-енергетичних корисних копалин, збільшення експорту, а також скорочення імпорту мінеральної сировини, потенціал ефективного використання надр України може скласти понад 400 млрд доларів США у наступні 10 років», — наголосив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, комплексна розробка критичних матеріалів може вже на першому етапі залучити в Україну 10 мільярдів доларів інвестицій.

«Співпраця України та ЄС у сировинній галузі допоможе розкрити значний видобувний потенціал нашої країни та стати лідером у сфері використання «металів майбутнього». Одним із кроків у цьому напрямку буде приватизація ОГХК» — повідомляє Телеграм-канал Прем’єр-міністра України.