01.07.2021 — 09:31
Оцінка впливу на довкілля

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 1026 «Про затвердження Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля»

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля»

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля»

Наказ Мінприроди від 30.05.2018 р. № 182 «Про затвердження розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля»

 💡 До уваги розробників звітів з оцінки впливу на довкілля!

На виконання вимог частини дев’ятої статті 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» розроблено та затверджено наказом Міндовкілля від 15.03.2021 № 193 «Загальні методичні рекомендації щодо змісту та порядку складання звіту з оцінки впливу на довкілля», якими визначено найкращу практику підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля.

Методичні рекомендації можуть застосовуватися до видів планованої діяльності та об’єктів, визначених у частинах другій і третій статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», за винятком тих, до яких розроблені і застосовуються спеціальні (секторальні) методичні рекомендації з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля.

Також з метою підвищення рівня якості підготовки звітів з оцінки впливу на довкілля Громадська спілка «Професійна асоціація екологів» впроваджує добровільну сертифікацію відповідності виконавців звітів з оцінки впливу на довкілля із залученням знань та досвіду найкращих експертів.

Сертифікація включатиме встановлення кваліфікаційного рівня, проходження сертифікаційного модульного курсу для виконавців оцінки впливу на довкілля з питань охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування, а також стажування.

За більш детальною інформацією звертатись за тел. 073 305 8016, контактна особа Інна Сінєнко.


Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля

Висновки з оцінки впливу на довкілля/звіти про громадське обговорення


Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкіля


Екологічні висновки

Інформація про проведення державної екологічної експертизи

На виконання ст. 10 Закону України «Про екологічну експертизу» Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації інформує.

Протягом липня 2017 року  місяця проведено державну екологічну експертизу матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище, а саме:

  1. розробки та гірничотехнічної рекультивації Горинь-Крупецького родовища пісків (ділянки «Північна» та «Південна») у Славутському районі Хмельницької області (на замовлення ВКП «Явір-Інвест»). Видано позитивний висновок державної екологічної експертизи від 18.07.2017 року  № 006;
  2. розробки і рекультивації Антонінського родовища цегельної сировини Красилівського району Хмельницької області (на замовлення ФОП Оцалюк Алла Володимирівна). Видано позитивний висновок – від 18.07.2017 року  № 007.

Протягом червня 2017 року місяця проведено державну екологічну експертизу матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище, а саме:

  1. буріння артезіанських свердловин для господарсько-питного водопостачання заводу по переробці сої в с. Адампіль Старосинявського району Хмельницької області (на замовлення ТОВ «Елеватор Буд Інвест»). Позитивний висновок державної екологічної експертизи від 16.06.2017 р. № 004;
  2. доповнення до гірничої частини робочого проекту розробки Кудринецького-1 родовища гіпсу в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області (на замовлення Кам’янець-Подільського публічного акціонерного товариства «Гіпсовик»). Позитивний висновок – від 21.06.2017р. № 005.

Протягом травня місяця проведено державну екологічну експертизу матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище розробки і рекультивації Адамівського-ІІ родовища глауконіт-кварцових пісків продуктивністю 50 тис. тон на рік в Ярмолинецькому районі Хмельницької області (на замовлення ТзОВ «Науково-виробниче комерційне підприємство Екоресурс»). Матеріали оцінки впливів на навколишнє середовище повернуто на доопрацювання у відповідності до вимог природоохоронного законодавства – висновок державної екологічної експертизи від 11.05.2017 №003.


На виконання ст. 10 Закону України «Про екологічну експертизу»  Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації інформує.

Протягом січня місяця проведено державну екологічну експертизу матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище, а саме:

  1. комплексу з переробки органічних відходів і силосу в біогаз для виробництва електричної та теплової енергії смт. Теофіполь (на замовлення ТОВ «Теофіпольська енергетична компанія»). Позитивний висновок державної екологічної експертизи від 23.01.2017 №001.
  2. реконструкції з розширенням комплексу у складі заводу продовольчих товарів, інженерних мереж і споруд під трикотажну фабрику по вул. Леніна, 43 в смт. Базалія Теофіпольського району, Хмельницької області (на замовлення ПП «Аслан-Текстиль»). Позитивний висновок – від 27.01.2017 №002.