25.10.2023 — 12:57

Володимир Білик провів засідання Координаційної ради з безпеки дорожнього руху при ОВА

З метою попередження дорожньо-транспортних пригод та підвищення безпеки дорожнього руху в осінньо-зимовий період під головуванням заступника начальника ОВА Володимира Білика відбулося засідання Координаційної ради з безпеки дорожнього руху при ОВА.

Розпочалося засідання з розгляду питання про заплановані заходи щодо дотримання правил безпеки дорожнього руху серед учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних закладів області. Директорка Департаменту освіти і науки ОВА Дарія Басюк проінформувала, що в області діє комплексна програма розвитку освіти Хмельницької області на 2021-2025 роки, Обласна цільова програма розвитку військово – патріотичного виховання та підтримки предмета «Захист України» на 2023-2024 роки, Обласна цільова програма соціально-психологічної підтримки  дітей і молоді в умовах воєнного стану та у післявоєнний період на 2023-2024 роки, в яких передбачені заходи, спрямовані на формування у дітей та молоді практичних навичок з культури безпеки життєдіяльності.

З метою популяризації культури безпеки життєдіяльності дітей та молоді в закладах освіти області систематично спільно із Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області проводяться вікторини, конкурси дитячих малюнків та виробів, Дні цивільного захисту, Тижні безпеки дитини та Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. Систематично проводиться профілактична робота з дітьми, спрямована на дотримання вимог безпеки дорожнього руху, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та порушення правил дорожнього руху дітьми.

Слід відмітити, що одним з пріоритетних питань на сьогоднішній день є створення класів безпеки для належного формування в учасників освітнього процесу навичок збереження власного життя та здоров’я. Так, на території області створено та функціонує 38 класів безпеки у 26 територіальних громадах області.

Директорка Департаменту принагідно розповіла, що на теренах Хмельниччини діє рух Юних рятувальників-пожежників. На сьогоднішній день створено та функціонує 36 Дружин юних рятувальників – пожежних (ДЮРП), з яких чотири показові. Додамо, що одна з таких показових команд функціонує в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Традиційно, в закладах освіти з 13 по 19 листопада заплановано проведення заходів, присвячених Тижню дорожнього руху: круглі столи, семінари-практикуми, виховні години «Безпечна країна» тощо.

В свою чергу, заступник начальника ОВА відмітив, що необхідно акцентувати увагу на реалізації заходів з розповсюдження світловідбиваючих браслетів для дітей. За його словами, актуальність цих заходів зумовлена перебоями з електропостачанням та недостатнім освітленням вулиць та проїжджої частини доріг. Відтак, такі елементи на дитині здатні убезпечити її життя на дорозі.

Значну увагу учасники засідання приділили питанню проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії з попередження дорожньо-транспортного травматизму та зменшення аварійності на автошляхах області. Як показує практика, системне проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів призводить до зменшення аварійності на автошляхах області, тому представникам Головного управління Національної поліції та управління патрульної поліції в Хмельницькій області було запропоновано посилити роботу щодо створення інформаційної системи виявлення місць скоєння дорожньо-транспортних пригод, забезпечення системи технічними засобами та обладнанням, а також посилити організацію проведення цільових інформаційно-роз’яснювальних кампаній з питань безпеки дорожнього руху, висвітлення цих питань у засобах масової інформації, особливо активізувати роботу з пішоходами та особами, які пересуваються на електросамокатах.

Серед іншого присутні заслухали інформацію про забезпечення належного утримання доріг загального користування, вулично-дорожньої мережі та підготовку до осінньо-зимового періоду 2023-2024 років, а також про вжиті заходи щодо дотримання законодавства у сфері вантажних перевезень.

За підсумками наради було прийнято ряд рішень та поставлені завдання до виконання.