14.03.2024 — 11:14
Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Протокол № 1 засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Хмельницькій обласній державній адміністрації (Хмельницькій обласній військовій адміністрації) від 03.10.2023 року. (18.10.2023)

Протокол № 2 засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Хмельницькій обласній державній адміністрації (Хмельницькій обласній військовій адміністрації) від 11.10.2023 року. (23.10.2023)

Протокол № 3 засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Хмельницькій обласній державній адміністрації (Хмельницькій обласній військовій адміністрації) від 29.02.2024 року. (13.03.2024

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Про обласну комплексну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькій області на 2024-2025 роки.
Додаток
Додаток

 

З метою оперативного реагування на потреби людей, що постраждали від російської агресії в Хмельницькій області функціонує обласний кол-центр з гуманітарних питань за номером 093-17-02-560

Це багатоканальна лінія, куди можна звертатися з питань гуманітарної допомоги та її логістики, пошуку житла для біженців та переселенців, питань безпеки, тощо.

У зв’язку із військовою агресією російської федерації мільйони українців вимушені були покинути свої домівки та переселятися в області, де наразі  безпечніше. Уряд України впровадив низку законодавчих актів, які регулюють надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Команда БО «БФ «Стабілізейшен суппорт сервісез» спільно з Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у межах реалізації проєкту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні підготували Збірку методичних матеріалів щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке постраждало від військової агресії РФ проти України.

Зазначена Збірка складається із 13 розділів, кожен з яких стосується найбільш актуальних питань соціальної адаптації та відновлення прав постраждалого населення, зокрема містить роз’яснення законодавства щодо надання соціальних та адміністративних послуг ВПО, зразки рішень, заяв тощо.
У ній в доступній формі роз’яснено особливості законодавства у сфері соціального захисту населення, механізми реалізації прав та захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб, зокрема:
● Розділ 1: Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
● Розділ 2: Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.
● Розділ 3: Механізм отримання державних допомог та пільг цивільним населенням під час воєнного стану.
● Розділ 4: Питання забезпечення прав дітей, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.
● Розділ 5: Молодь (питання освіти, працевлаштування молоді).
● Розділ 6: Право ВПО на отримання публічних послуг не за місцем зареєстрованого/задекларованого місця проживання.
● Розділ 7: Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
● Розділ 8: Процедура подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України.
● Розділ 9: Соціальний захист осіб з інвалідністю.
● Розділ 10: Питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку.
● Розділ 11. Реєстрація актів цивільного стану.
● Розділ 12: Встановлення фактів, що мають юридичне значення.
● Розділ 13: Компенсація витрат фізичним особам на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб які перемістились у період воєнного стану.

 

Як відновити знищені або втрачені документи на право власності?

Як переселенцям скористатися безоплатно меддопомогою, отримати консультації лікарів або психологів онлайн.

Якщо пацієнту вдалося зберегти зв’язок із сімейним лікарем після виїзду до іншого регіону України, деякі питання можна вирішити дистанційно. Зокрема, отримати:

консультацію лікаря;
електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» та на інсулін;
електронне направлення до лікаря-спеціаліста.

Якщо сконтактувати із сімейним лікарем неможливо, пацієнт може звернутися до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу (у цьому допоможе контакт-центр Національної служби здоров’я України 16-77). Укладати нову декларацію не потрібно.

Звернення до лікаря первинної медичної ланки гарантує пацієнту:

динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювання;
базові тести й аналізи;
направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
паліативну допомогу (яка забезпечує максимально можливу якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами та членів їхніх родин);
рецепти на «Доступні ліки», а також на інсулін, якщо це повторний рецепт;
щеплення відповідно до календаря вакцинації.

ГО «Ліки Контроль» має особистих електронних помічників, які оновлюються щодня:

сайт https://likicontrol.com.ua/ та мобільний застосунок Ліки Контроль допомагають розібратися у назвах і речовинах ліків, а також у дозуванні;
чат-бот «Спитай Гриця» допомагає знайти аптеку, в якій пацієнт може отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки»;
Telegram і Viber чат-бот «Лікуйся» зорієнтує і допоможе лікуватися дійсно безоплатно пацієнткам із раком молочної залози.

Важливо, що Програма медичних гарантій під час війни працює у повному обсязі. Вона забезпечує пацієнтів (серед них і ВПО) безоплатною медичною допомогою та ліками. Не зазнали жодних змін фінансування Програми та 38 пакетів допомоги, серед яких:

лікування інсульту й інфаркту;
дослідження для раннього виявлення онкології;
медична допомога породіллям;
медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін.

Так само продовжує працювати програма «Доступні ліки». Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. Усі 47 препаратів інсуліну, які входять до програми реімбурсації (їхню вартість повністю або частково компенсує держава — авт.), під час війни можна отримувати безоплатно.

Усю необхідну інформацію щодо медичних послуг під час війни також надає контакт-центр Міністерства охорони здоров’я 0-800-60-20-19, який у період воєнного стану надає ще й безоплатні медичні консультації.

Крім того, також можна безоплатно проконсультуватися на «гарячій лінії» БФ «Пацієнти України»: «Номер здоров’я» (096) 2-888-003, (095) 2-888-005. Працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00.