05.01.2024 — 15:43
Актуальна інформація

Про затвердження обласної програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2024-2026 роки. (13.12.2023)
Додаток 1
Додаток 2

Секторальні керівництва Організації економічного співробітництва та розвитку.

Настанова ОЕСР стосовно процедур належної перевірки у практиці відповідального ведення бізнесу

Керівні принципи ОЕСР щодо комплексної перевірки конструктивної взаємодії із зацікавленими сторонами у видобувному секторі

Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції

Керівні принципи ОЕСР для багатонаціональних підприємств

Методичні рекомендації ОЕСР із забезпечення заходів належної обачності для відповідального управління ланцюгами постачання в галузі швейної та взуттєвої промисловості

Відповідальне ведення бізнесу для інституційних інвесторів

Що означає термін «соціальна відповідальність бізнесу» або «корпоративна соціальна відповідальність»?

Уряд затвердив постанови, які запускають державну підтримку мікро- та малого підприємництва

Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва (ММП) через Фонд розвитку підприємництва (ФРП).

Документи дозволять Фонду, підпорядкованому Міністерству фінансів, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП “Доступні кредити 5-7-9%”. Більше того, постанови визначають механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;

7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;

9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн

При цьому для ММП, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 в.п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%);

другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

За попередніми оцінками, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Створення умов для активізації та здешевлення кредитування ММП в Україні відповідає ініціативі Президента України щодо стимулювання підприємницької діяльності, активізації кредитування та створенню нових робочих місць, а також пріоритету 6.4 Програми діяльності Уряду. Запровадження програми “Доступні кредити 5-7-9%” власне і є інструментом для досягнення поставленої мети. Тому Уряд загалом та Міністерство фінансів зокрема вже знайшли можливість передбачити фінансування відповідного пріоритету на 2020 рік.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) розробило бізнес-кейси для бажаючих відкрити власний бізнес.

Бізнес-кейси – це покрокові інструкції, що розповідають, які дозвільні документи будуть потрібні для відкриття того чи іншого бізнесу. За допомогою цього електронного інструменту, відповідаючи на декілька уточнюючих питань, у результаті можна отримати свій власний check-list завдань, а саме: які документи потрібно зібрати, скільки часу займе кожна процедура, куди звертатися та інше.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Офіс ефективного регулювання (BRDO)  розробили онлайн АРВ” – унікальний інструмент, що дозволяє державним службовцям та бізнесу проводити аналіз регуляторного впливу нормативно-правових актів не лише якісно та ефективно, а й значно скорочує часові витрати на його проведення. Крім того, на платформі ефективного регулювання розміщені допоміжні інструменти: онлайн-калькулятори, М-Тест, методичні матеріали, каталоги з питань державного адміністрування, статистичні дані тощо.

Фонд Східна Європа оголошує конкурсний набір до Школи організацій з розвитку підприємництва: 2-й компонент «На варті інтересів бізнесу»

Школа дозволяє оволодіти необхідними навичками для ведення онлайн-бізнесу, як от наприклад використання відкритих даних для його розвитку та запуск нових сервісів.

Сучасні інструменти для розвитку сприятливого бізнес-середовища дозволяють розвинути власну організацію, розробити ідею, отримати грант, а також за підтримки персонального консультанта реалізувати свій проєкт, стати впливовим гравцем на ринку.

Подання заявок на участь триває до 27 квітня 2020 року, а результати конкурсу буде оголошено у травні 2020 року.

До участі в конкурсі запрошуються місцеві організації з розвитку підприємництва, включаючи агентства місцевого розвитку, центри розвитку і підтримки бізнесу, ініціативні групи, які мають на меті підтримку/розвиток підприємництва.

ВАЖЛИВО!

Організації мають бути зареєстровані та/або здійснюють свою діяльність у містах та ОТГ з населенням до 100 тис. осіб.

Анкета-заявка на участь у відборі організацій, а також більше інформації про проєкт оприлюднено на вебсайті Фонду Східна Європа:

http://eef.org.ua/shvydka-biznes-dopomoga-do-uvagy-mistsevyh-organizatsij-z-rozvytku-pidpryyemnytstva/

Звіт про стан розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області за підсумками 2018 року (06.02.2019)

Звіт про стан розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області за підсумками 2017 року (05.02.2018)

Звіт  про виконання заходів програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 

Звіт про хід виконання у 2019 році програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області

Звіт про виконання програми розвитку малого  і середнього підприємництва Хмельницької області на  2019-2020

Державна регуляторна служба України інформує!

Сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік

Пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) – https://inspections.gov.ua, сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік.

Ознайомитись з проектом плану можна на сайті Пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) або завантажити його у форматі .xlsx за посиланням нижче.

Перейти до Комплексного плану або завантажити Комплексний план у форматі .xlsx.

 Нагадаємо, що відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю).

Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб’єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).

Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) формується інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).

До уваги суб’єктів господарювання

Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Для цього йому до затвердження  плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік, яке відбудеться 15.11.2021, необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до Державної регуляторної служби України.

У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитись згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Звертаємо увагу, що технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) з причини відмови від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).