09.07.2021 — 13:38
Актуальна інформація

Програма розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023

Секторальні керівництва Організації економічного співробітництва та розвитку.

Настанова ОЕСР стосовно процедур належної перевірки у практиці відповідального ведення бізнесу

Керівні принципи ОЕСР щодо комплексної перевірки конструктивної взаємодії із зацікавленими сторонами у видобувному секторі

Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції

Керівні принципи ОЕСР для багатонаціональних підприємств

Методичні рекомендації ОЕСР із забезпечення заходів належної обачності для відповідального управління ланцюгами постачання в галузі швейної та взуттєвої промисловості

Відповідальне ведення бізнесу для інституційних інвесторів

Уряд затвердив постанови, які запускають державну підтримку мікро- та малого підприємництва

Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва (ММП) через Фонд розвитку підприємництва (ФРП).

Документи дозволять Фонду, підпорядкованому Міністерству фінансів, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП “Доступні кредити 5-7-9%”. Більше того, постанови визначають механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;

7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;

9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн

При цьому для ММП, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 в.п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%);

другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

За попередніми оцінками, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Створення умов для активізації та здешевлення кредитування ММП в Україні відповідає ініціативі Президента України щодо стимулювання підприємницької діяльності, активізації кредитування та створенню нових робочих місць, а також пріоритету 6.4 Програми діяльності Уряду. Запровадження програми “Доступні кредити 5-7-9%” власне і є інструментом для досягнення поставленої мети. Тому Уряд загалом та Міністерство фінансів зокрема вже знайшли можливість передбачити фінансування відповідного пріоритету на 2020 рік.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) розробило бізнес-кейси для бажаючих відкрити власний бізнес.

Бізнес-кейси – це покрокові інструкції, що розповідають, які дозвільні документи будуть потрібні для відкриття того чи іншого бізнесу. За допомогою цього електронного інструменту, відповідаючи на декілька уточнюючих питань, у результаті можна отримати свій власний check-list завдань, а саме: які документи потрібно зібрати, скільки часу займе кожна процедура, куди звертатися та інше.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Офіс ефективного регулювання (BRDO)  розробили онлайн АРВ” – унікальний інструмент, що дозволяє державним службовцям та бізнесу проводити аналіз регуляторного впливу нормативно-правових актів не лише якісно та ефективно, а й значно скорочує часові витрати на його проведення. Крім того, на платформі ефективного регулювання розміщені допоміжні інструменти: онлайн-калькулятори, М-Тест, методичні матеріали, каталоги з питань державного адміністрування, статистичні дані тощо.

Фонд Східна Європа оголошує конкурсний набір до Школи організацій з розвитку підприємництва: 2-й компонент «На варті інтересів бізнесу»

Школа дозволяє оволодіти необхідними навичками для ведення онлайн-бізнесу, як от наприклад використання відкритих даних для його розвитку та запуск нових сервісів.

Сучасні інструменти для розвитку сприятливого бізнес-середовища дозволяють розвинути власну організацію, розробити ідею, отримати грант, а також за підтримки персонального консультанта реалізувати свій проєкт, стати впливовим гравцем на ринку.

Подання заявок на участь триває до 27 квітня 2020 року, а результати конкурсу буде оголошено у травні 2020 року.

До участі в конкурсі запрошуються місцеві організації з розвитку підприємництва, включаючи агентства місцевого розвитку, центри розвитку і підтримки бізнесу, ініціативні групи, які мають на меті підтримку/розвиток підприємництва.

ВАЖЛИВО!

Організації мають бути зареєстровані та/або здійснюють свою діяльність у містах та ОТГ з населенням до 100 тис. осіб.

Анкета-заявка на участь у відборі організацій, а також більше інформації про проєкт оприлюднено на вебсайті Фонду Східна Європа:

http://eef.org.ua/shvydka-biznes-dopomoga-do-uvagy-mistsevyh-organizatsij-z-rozvytku-pidpryyemnytstva/

Звіт про стан розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області за підсумками 2018 року (06.02.2019)

Звіт про стан розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області за підсумками 2017 року (05.02.2018)

Звіт  про виконання заходів програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 

Звіт про хід виконання у 2019 році програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області

Звіт про виконання програми розвитку малого  і середнього підприємництва Хмельницької області на  2019-2020