Програма комплексного відновлення Хмельницької області
Про розроблення проєкту Програми комплексного відновлення Хмельницької області
Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статей 6, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 151 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 року № 1159 «Про затвердження Порядку розроблення, проведення громадського обговорення, погодження програм комплексного відновлення області, території територіальної громади (її частини) та внесення змін до них» (далі – Порядок), з метою відновлення Хмельницької області внаслідок агресії російської федерації видано розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 09.05.2023 № 352/2023-р «Про розроблення проєкту Програми комплексного відновлення Хмельницької області» (далі – Програма), яким затверджено склад робочої групи із розроблення проєкту Програми, а також розпочато прийом пропозицій громадськості до проєкту Програми.
Відповідальним за розроблення проєкту Програми визначено Відділ містобудування та архітектури Хмельницької обласної військової адміністрації.
Пропозиції прийматимуться протягом 30 календарних днів, починаючи з 9 травня 2023 року, з наступним розглядом на черговому засіданні робочої групи. Жителі Хмельницької області можуть подавати пропозиції щодо відновлення громади та регіону в електронному вигляді на офіційну адресу відділу містобудування та архітектури Хмельницької обласної військової адміністрації: [email protected]
Пропозиції приймаються від фізичних та юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронній формі та повинні містити: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина або найменування і місцезнаходження юридичної організації, підпис із зазначенням дати, контактний телефон.
Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються. Пропозиції до проєкту Програми комплексного відновлення Хмельницької області, подані після встановленого строку, не розглядатимуться.
Програма комплексного відновлення – це документ, який дозволяє скласти цілісну картину та визначити конкретні кроки та етапи.
Програма комплексного відновлення стосується не тільки територій, які зазнали руйнувань, а й громад, які зіткнулися з явищем внутрішньої міграції населення, релокації підприємств. Це шанс відновитись в новому сучасному форматі і змінити погляди на функціонування населених пунктів в усіх сферах: енергозабезпечення, теплозабезпечення, функціонування підприємств, які є балансоутримувачами.
Програма комплексного відновлення:
➡ визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення;
➡ включає в себе комплекс заходів для забезпечення відновлення території відповідної області, території територіальної громади (її частини);
➡ має сприяти впровадженню таких сучасних підходів та практик розвитку регіонів, територіальних громад, населених пунктів та частин їх територій, як:
➡ людиноцентризм та соціальна справедливість;
➡ раціональне просторове планування;
➡ забезпечення балансу розселення та розміщення робочих місць;
➡ стала міська мобільність;
➡ інклюзивність, енергоефективність, екологічність;
➡ збереження культурного розмаїття та національної пам’яті;
➡ має відповідати Цілям сталого розвитку України на період до 2030 року, визначеним Указом Президента України від 30 вересня 2019 р. №722.
Комплексне відновлення – запорука модернізації та сталого розвитку територій.