05.05.2020 — 21:37
Заклади інституційного догляду та виховання дітей галузі «Освіта»

станом на 01.04.2020

На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2/45-УШ, Національної стратегії реформування системи інституційного догляду  та виховання дітей на 2017-2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України  від  09 серпня 2017 року № 526-р, в  області передбачено  зміну  існуючої системи закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей.

Відповідно до частини другої статті 9 та пункту 31 статті 48 розділу ХІ, статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту», частини шостої статті 22 Закону України «Про освіту», змінено тип та перейменовано заклади загальної середньої освіти інституційного догляду та виховання дітей галузі «Освіта».

У 2019/2020 навчальному році в системі освіти області функціонує           16 закладів загальної середньої освіти обласної комунальної власності,    з них – 1 дитячий будинок; 2 заклади знаходяться в підпорядкуванні Хмельницької, Шепетівської міських рад, 1 – у підпорядкуванні Хмельницької обласної державної адміністрації.

Для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами функціонує 9 таких закладів. З них: 4 спеціальні школи для дітей  з інтелектуальними порушеннями, 1 – для дітей з порушенням зору,   1 – для дітей з порушенням слуху та мовлення, 3 – навчально-реабілітаційні центри.

Крім того, в області – 2 санаторні школи для навчання дітей  з малими й неактивними формами туберкульозу та дітей із захворюваннями серцево-судинної системи.

Для навчання і виховання дітей, які потребують соціальної допомоги,  в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дошкільного та шкільного віку – 1 дитячий будинок та 2 гімназії.

Для розвитку творчих здібностей та обдарувань – 1 спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат для дітей з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, 1 ліцей І-ІІІ ступенів, 2 ліцеї ІІ-ІІІ ступенів та 1 ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

У складі вищезазначених закладів освіти збережено інтернат з повним     або частковим утриманням за рахунок засновників – Хмельницької обласної, Хмельницької міської рад, Хмельницької обласної державної адміністрації.

Станом на 01 квітня 2020 року контингент учнів у закладах інституційного догляду та виховання  становить  3567 дітей.

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 21.12.2018 № 44-23/2018 затверджено Стратегічний план розвитку мережі закладів загальної середньої освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, яким передбачено скорочення кількості вихованців    із цілодобовим перебуванням та забезпечення умов для альтернативних освітніх послуг, розвитку інклюзивного навчання. Стратегічний план розвитку розміщено на офіційному сайті засновника закладів обласної комунальної власності – Хмельницької обласної ради.