27.11.2023 — 14:25

На Хмельниччину завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Антал Хеізер

Сьогодні з офіційним візитом на Хмельниччину завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Антал Хеізер та голова регіональної спілки угорців ім. Св. Іштвана Атілла Сікора. Зустрічав іноземну делегацію перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін. До спілкування також долучилися заступники начальника ОВА Володимир Білик та Володимир Юр’єв, голова обласної ради Віолета Лабазюк та директор Департаменту економічного розвитку Олена Бохонська.

Метою зустрічі стало обговорення можливостей налагодження співпраці між Угорщиною та Хмельниччиною.

Вітаючи гостей, Сергій Тюрін відмітив, що в умовах несправедливої та неспровокованої війни Угорщина допомагає українцям надаючи гуманітарну допомогу, а також подякував за те, що багато жителів України, зокрема Хмельниччини, знайшли прихисток в Угорщині.

Важливим питанням сьогодення в Україні є дотримання прав і свобод людей, що належать до національних спільнот в Україні. “У ці дні відбувається громадське обговорення законопроєкту щодо врахування експертної оцінки Ради Європи з цих питань, а також обговорюється створення Центрів національних спільнот в кожній області. Варто відзначити, що Хмельницька область проявляє толерантність до громадян всіх національностей, і наразі тут зареєстровано 57 різних товариств, представниками яких є поляки, німці, вірмени, євреї, грузини, азербайджанці, чеченці. На Хмельниччині діє регіональна спілка угорців, під головуванням пана Атілли Сікори, члени якої допомагають  зараз, в час війни. Взаєморозуміння і добра співпраця є важливими аспектами у відносинах між різними національностями в області”, – зазначив посадовець.

В свою чергу Антал Хеізер розповів, що зараз проходять активні консультації між Угорщиною та Європейським Союзом, щодо вступу України до партнерства. “До середини грудня мають бути рішення по вступу України до ЄС. Премєр міністр Угорщини провів консультації і днями буде поданий документ про національні меншини з правками. Цей законопроект проголосується терміново. З 7 умов Угорщина була проти однієї”, – зазначив Почесний Посол.

За останніми даними в Україні угорська меншина складала 150 тисяч осіб, але частина з них, в умовах війни, поїхала в Європу. Роль меншини не є зерном суперечок – а є зерном згоди. Українська спільнота в Угорщині нараховувала до воєнного стану 2 тисячі осіб, але зараз значно зросла за рахунок біженців. На території Угорщини багато українських біженців отримували допомогу, зараз залишилось в країні 100 тисяч українців – це в основному мами з дітьми. Угорська держава підтримує їх – 50 тисяч українських дітей ходить до школи. Крім того, Угорщина запропонувала приймати на реабілітацію необмежену кількість українських бійців та дітей військовослужбовців, а також організовувати відпочинок для дітей. До слова, уже 8 тисяч дітей цього літа відпочили в Угорщині.

Також у голови спілки Атілли Сікори є чудова ідея щодо створення почесного консульства Угорщини в Україні в області. “Це довгий процес, тому що кандидата на цю посаду мають погодити українська та угорська сторона. Але це є потрібний якір в регіоні і потрібно щоб воно запрацювало” – зазначив Повноважний Посол.

Поважні гості висловили підтримку Україні та запевнили, що Угорщина й надалі допомагатиме українським громадянам, адже наші країни завжди пов’язувала не лише історія, а й далекоглядні плани у розбудові спільного європейського майбутнього.

На завершення зустрічі, Сергій Тюрін подякував поважним гостям за візит та підтримку. Сторони обмінялись символічними подарунками та зробили спільне пам’ятне фото.