09.12.2016 — 11:36

Знай свої права та виконуй обов’язки!

Всеукраїнський тиждень права “Юридичний компас” проведено у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Метою заходу було підвищити рівень правової культури читачів, поінформовати  щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту, сприяти формуванню правової свідомості дітей.

До щирої розмови на юридичні діалоги “Відповідальність і закон” запросили начальника відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції Сергія Цимбалюка, старшого викладача кафедри криміналістики та судової медицини Національної академії внутрішніх справ України А. Антощука та старшокласників.

Діти отримали вичерпні відповіді на запитання про свої права, цінності людського життя, поведінку в школі, вдома, в громадських місцях тощо. Поважні гості доступно та зрозуміло  розповіли дітям про класифікацію злочинів та відповідальність за них, про вік, з якого настає кримінальна та адміністративна відповідальність, про права та обов’язки підлітків тощо.

Для читачів молодшого шкільного віку проведені правові сходинки “Є обв’язки у тебе, їх виконувати треба” за участю студентки II курсу Долинної Катерини ХУУПу. Вона ознайомила дітей з їхніми правами та обов’язками, навчала розпізнавати ситуації, де порушуються права дітей, розповідала, як відстоювати свої права, а також закликала поважати інших людей та не забувати про відповідальність за свої вчинки.

Сподобалося читачам ігрове судове засідання “Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай”. Суддя Правознайко, спираючись на закони нашої держави, вирішував судові справи. В ролі позивачів виступали діти, які звертались до “суду”  зі своїми питаннями, що потребують юридичної поради.

Протягом тижня читачам бібліотеки було представлено: правознавчий консультативний стіл “Права від А до Я”, виставка- панорама  “Права людини – права дитини” та виставка-порада “Не порушуйте наші права”. Читачі ознайомилися з літературою з історії держави і права, про правову відповідальність підлітків за порушення закону, забезпечення рівних прав в Україні.

До речі, виставка-панорама “Права людини – права дитини” зайняла друге місце на огляді-конкурсі на кращу виставку юридичної літератури серед обласних, центральних районних та міських бібліотек Хмельницької області, організаторами якого були Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області та управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації.