Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

24.01.2017 — 16:02

Олександр Корнійчук: В області має бути забезпечена виплата заробітної плата не нижче – 3200 гривень

Сьогодні, 24 січня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, голови міських (міст обласного значення) рад.

На початку колегії Олександр Олександрович виконав приємну місію та, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка вручив орден «За заслуги» ІІІ ступеня Самцову Валентину Миколайовичу – начальнику цеху відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Також відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Почесною відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною» нагороджено Завальнюка Олександра Михайловича – професора кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктора історичних наук, академіка Академії наук вищої освіти України.

З першим питанням про виконання вимог законодавства щодо забезпечення мінімальної заробітної плати в області доповів заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Паламарчук.

За словами доповідача, в області спостерігається тенденція до постійного зростання заробітної плати. Так, за моніторинговими даними найбільш суттєве підвищення її розміру у грудні у порівнянні до січня минулого року відбулося у місті Нетішин – на 4520,7 грн. (64,1% і становила 11574,2 грн.), Полонському – на 2648,0 грн. (98,3%, 5341,9 грн.), Городоцькому – на 2465,2 грн. (93,3%, 5108,5 грн.) та Летичівському – на 2284,7 грн. (69,6%, 5569,4 грн.) районах.

За оперативною інформацією на 16 січня 2017 року по бюджетній сфері області нараховано заробітну плату в обсязі 75,5% від потреби.

За результатами проведеного моніторингу щодо підвищення мінімальної заробітної плати і розміру оплати праці працівників бюджетної сфери, у січні середній розрахунковий розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення вищий мінімаль­ного – 3200,0 гривень.

У закладах охорони здоров’я області (у тому числі по ОТГ) він стано­вить 4124,8 грн., що на 803,6 грн. більше у порівнянні до грудня 2016 року (3321,2 гривень). Неповна зайнятість працюючих у галузі охорони здоров’я по області на 16 січня 2017 року становить 6,2 відсотка.

У закладах освіти області (у тому числі по ОТГ) у січні середній розрахунковий розмір заробітної плати працюючих становить 5521,2 грн., що на 1855,2 грн. більше у порівнянні з груднем минулого року (3666,0 грн.). Неповна зайнятість працюючих у цій галузі по області на 16 січня становить 9,1 відсотка.

У січні поточного року середній розрахунковий розмір заробітної плати працівників закладів культури області становить 3431,0 грн., що на 456,0 грн. більше у порівнянні з груднем 2016 року (2975,0 грн.). Неповна зайнятість працівників культури по області на 16 січня стано­вить 18,8 відсотка.

У січні середньообласний розрахунковий розмір заробітної плати пра­цівників соціальної сфери становить 3943,4 грн.  Неповна зайнятість працюючих у цій галузі на 16 січня становить 6,5 відсотка.

За результатами вжитих заходів з питань легалізації трудових відносин в області виявлено 1160 порушень, у тому числі трудового законодавства – 793, податкового – 348, пенсійного – 19.

Притягнуто до адміністративної відповідальності 112 осіб. Зареєстро­вано 2404 суб’єкти підприємницької діяльності, 3722 трудових договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 733 трудо­вих договори з найманими працівниками у юридичної особи. Реалізація цих заходів дала змогу вивести з “тіні” 6859 осіб.

Загальна сума донарахованих доходів (за оцінкою районних та міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості насе­лення) становить 4,4 млн. грн., у тому числі 1,8 млн. грн. податків, 1,9 млн. грн. штрафних санкцій та 0,7 млн.грн. страхових внесків на загальнообов’яз­кове державне пенсійне страхування.

Підсумовуючи дане питання голова адміністрації зазначив, що з 1 січня 2017 року керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності зобов’язані забезпечити виплату заробітної плати за виконану працівником місячну норму праці не нижче – 3200 гривень.

Також очільник області додав, що керівники структурних підрозділів обласної адміністрації на рівні з головами райдержадміністрацій несуть відповідальність за не виконання поставлених Урядом завдань відносно забезпечення відповідного державного соціального стандарту в оплаті праці.

Тому, головам райдержадміністрацій необхідно активізувати діяльність робочих груп з питань легалізації зайнятості та заробітної плати. Зокрема, провести засідання колегій, на яких розглянути питання щодо легалізації зайнятості та заробітної плати з визначенням заходів на 2017 рік, забезпечити роз’яснювальну роботу серед роботодавців та населення щодо реалізації законодавства про працю.

“Необхідно щоб перевірки, штрафи не стали основною формою так званої «співпраці» між владою та бізнесом. З одного боку має бути діалог, допомога, а з іншого – чітке виконання Законів ухвалених на рівні держави”, – підсумував Олександр Корнійчук.