13.03.2017 — 09:33

Робота Хмельницького державного експериментально-протезно-ортопедичного підприємства – на контролі облдержадміністрації

 

Під час зустрічі в черговий раз обговорювалося питання щодо запуску в експлуатацію технологічного комплексу, призначеного для виробництва взуття, яке було закуплене за державний кошт у 2008 році. Як уже неодноразово згадувалося, це обладнання не експлуатувалося у зв’язку з накладенням арешту на час судового провадження. Також було піднято питання щодо результатів державного фінансового аудиту діяльності підприємства фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Валерій Олійник наголосив, що ситуація на ДЕПОП перебуває на контролі в облдержадміністрації. Він повідомив, що розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука створено робочу групу, до якої увійшли представники облдержадміністрації та громадськості. Саме вона контролюватиме, щоб усі проблеми, що стосуються роботи підприємства,  було вирішено у стислі терміни та виключно у правовому полі.

Директор Хмельницького державного експериментально-протезно-ортопедичного  підприємства Ігор Ліщук, відповідаючи на запитання представників громадськості, повідомив, що лише після отримання рішення суду підприємство отримало законні підстави для введення комплексу в експлуатацію. Після цього на підприємстві було проведено повну інвентаризацію, щоб мати цілісну картину, яка документація вилучена, і де саме вона перебуває. Готується наказ, яким буде створена комісія, що буде займатися внесенням на баланс підприємства та введенням в експлуатацію окремих частин технологічного комплексу, які можуть вже використовуватися в роботі.

Юристами підприємства підготовлено та направлено до правоохоронних органів запит щодо повернення технологічної документації та програмного забезпечення технологічного комплексу, які були вилучені у якості речових доказів та у даний час зберігаються в Житомирі. Як зауважив посадовець, лише після повернення їх на підприємство можна буде розпочинати пуско-налагоджувальні роботи на обладнанні, отримувати відповідну дозвільну документацію в контролюючих органах та починати роботу. Він також повідомив, що до Мінсоцполітики направлено  листа з проханням надати роз’яснення щодо порядку створення наглядової ради при підприємстві.

Ігор Ліщук підкреслив, що, незважаючи на перешкоди, буде зроблено все, щоб це обладнання запрацювало. Як зауважив директор, підприємство навіть без цього технологічного комплексу є одним із найкращих в державі. Повністю вдалося зберегти трудовий колектив, люди працюють на постійні основі, п’ять днів на тиждень, а не два-три, як на інших підприємствах. ДЕПОП проводить протезування, реабілітацію, забезпечення інвалідними візками. В планах – проведення ревізії технологічних процесів, що функціонують на підприємстві,  розробка сучасних моделей ортопедичного взуття під відповідні технічні діагнози, які не лише за якістю, а й за зовнішнім виглядом дадуть змогу підприємству конкурувати з іншими виробниками. Надалі це дасть змогу підприємству виконувати замовлення не лише для потреб нашого регіону, а й претендувати на загальнодержавний статус.

Також під час зустрічі представник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області  поінформував присутніх щодо результатів державного аудиту.  Він зауважив, що дійсно під час проведення документальної ревізії було виявлено порушення. Однак, це не зловживання, розкрадання чи якісь інші подібні злочини. Мало місце неефективне використання державних коштів: держава закупила обладнання, витратила на нього кошти, а воно не використовувалося за призначенням, і це є факт. Але претензій до керівництва заводу з цього приводу не може бути висунуто, оскільки вказане майно перебувало під арештом. Аудитор роз’яснив, що якби на момент початку розслідування обладнання було введене в експлуатацію з дотриманням нормативних вимог, то можна було б ставити питання про його подальше використання. Але, оскільки роботи по запуску технологічного комплексу проведені не були, постановка його на баланс підприємства та використання стали б прямим порушенням законодавства.

За результатами засідання прийнято рішення про розробку дорожньої карти (план заходів) для введення в експлуатацію обладнання, що не використовувалось. Також було вирішено проводити щомісячні зустрічі з громадськістю з метою інформування про виконання заходів відповідно до розробленої дорожньої карти.

Після закінчення зустрічі Валерій Олійник особисто оглянув підприємство. Він побував у виробничих приміщеннях, ознайомився із процесом виробництва та зразками продукції, завітав до відділень реабілітації, до стаціонарного відділення, а також у приміщенні, де зберігається обладнання, яке планується вводити в експлуатацію.