Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

16.01.2018 — 10:46

Управління Держпраці: за результатом інспекційного відвідування офіційно оформлені трудові відносини із 46 працівниками

За зверненням фіскальної служби інспектори праці Управління Держпраці у Хмельницькій області, у грудні минулого року, провели інспекційне відвідування одного із підприємств м. Хмельницького.

Було встановлено, що роботодавцем порушено вимоги ч.3 ст. 24 Кодексу законів про працю України. Зокрема, підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття 10-х працівників на роботу. Відповідно до статті 265 КЗпП України на суб’єкта господарювання накладено штрафну санкцію у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Роботодавець, усвідомивши відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин, офіційно з дотриманням вимог чинного законодавства оформив трудові відносини із 46 новоприйнятими працівниками.

Інформаційно:

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.