22.01.2018 — 14:43

МОЗ провело селекторну нараду щодо ситуації в країні із захворюваністю на кір

19 січня Міністерство охорони здоров’я Україні проінспектувало ситуацію в регіонах щодо захворюваності на кір. Тематичну відеоселекторну нараду провели вперше у цьому році. Головувала на ній в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Вона повідомила, що через спалах кору в Україні з початку 2018 року уже захворіли майже 1 тисяча 300 осіб. Протягом 2017 року в нашій державі офіційно підтверджені 4 782 випадки хворих. Зафіксовані і летальні випадки, спричинені кором. Тому посадовець звернулася до Верховної Ради України з проханням внести зміни до законів України, що регламентують питання вакцинації та сприятимуть посиленню відповідальності за відмову від вакцинації, як це практикують у всьому цивілізованому світі.

Крім того, в.о. Міністра підкреслила на необхідність ухвалення Національної програми імунізації. Оскільки, через відсутність такого документу, МОЗ не має права затверджувати і отримувати фінансування на відповідну програму. Уляна Супрун додала, що ситуація із вакцинацією від інших хвороб теж не радує. Зокрема, станом на 1 грудня 2017 року щепленнями проти поліомієліту були охоплені менше 50 % дітей до 1 року, проти кашлюку, дифтерії та правця – теж менше половини. Вакциною БЦЖ охопили 75 % тих, хто підлягав такому щепленню, а від гепатиту В провакцинували 50 %. Також в.о. Міністра зазначила, що вакцина від зазначених хвороб є у всіх регіонах. Крім того, Уляна Супрун повідомила, що до квітня в Україну планується завезти 500 тисяч доз вакцини проти кору.

У ході селекторної наради представники Міністерства та інших неурядових організацій обговорили з регіонами епідемічну ситуацію на місцях, динаміку захворюваності, кількість зареєстрованих випадків кору, в тому числі і серед дорослих, та кількість госпіталізованих. Також аналізували виконання плану щеплень проти кору визначених вікових груп, наявність вакцини на рівні районів та приватному ринку. Обговорили і систематичність звітів про ситуацію із захворюваністю на кір. Зокрема, за кількістю хворих лідирують Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська, Чернівецька, Київська області та м. Київ.

Від Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА участь у селекторі взяли директор ДОЗ Яків Цуглевич, заступник Наталія Федів та інші спеціалісти Департаменту.

Головний епідеміолог ДОЗ Хмельницької ОДА Олександр Мирний повідомив, що за увесь попередній рік в краї зареєстровано 11 випадків кору. А за 19 днів 2018 року уже зафіксовані 23 випадки, з яких 9 – лабораторно підтверджені. Зокрема, на кір захворіли 9 дітей, в т.ч. 1 дитина до 1 року, яка, відповідно до Календаря профілактичних щеплень, поки не була щеплена. Так, випадки кору зареєстровані: в м. Хмельницькому – 2 (1 дитина), м. Кам`янці-Подільському – 4 (2 дітей), Полонському районі – 10 (4 дитини), Деражнянському – 3 осіб. По 1 дитині захворіли у Білогірському, Ізяславському, Городоцькому та Славутському районах. З 23 хворих 19 госпіталізовані, 4 лікуються амбулаторно.

За словами Олександра Мирного, занепокоєння викликають темпи захворюваності. Якщо на першому тижні 2018 року занедужали 2 людини, на другому – 4, то на третьому – уже 17. Це свідчить про розповсюдження кору і на території Хмельниччини. Більшість випадків завезли в область студенти та заробітчани, які на свята повернулися додому. Крім того, частина тих, котрі захворіли, були не щеплені.

Олександр Мирний нагадав, що в нашій області, як і державі загалом, з вересня 2017 року стартували заходи посиленої рутинної імунізації проти кору. До переліку тих, хто підлягає першочерговому щепленню, належать діти до 9 років, котрі, з якихось причин, не отримали вакцинацію від кору в 1 та 6 років. Нагадаємо, такий графік передбачений, відповідно до Календаря щеплень. Захищеною вважається дитина, яка вакцинована 2 рази.

Олександр Мирний повідомив, що за попередній тиждень в краї було використано більше 3 тисяч доз вакцини проти кору. Станом на 19 січня залишалося трохи менше 10 тисяч доз вакцини. Згідно з розрахунками, цієї кількості має вистачити щонайменше на 3 тижні. Фахівці нагадують, що єдиним захистом від кору залишається вакцинація.

Хмельницький обласний Центр здоров’я.