Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

08.02.2018 — 18:35

О.Гуменний: Курорт Сатанів має стати однією з візитівок нашого краю

8 лютого під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Гуменного відбулось засідання комісії з вибору місць для будівництва нових і розширення діючих санаторно-курортних і оздоровчих закладів на території курорту Сатанів.

Сатанів має статус курорту державного значення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.1992 року №591 «Про затвердження Положення про курорт Сатанів», проте окремого рішення про оголошення Сатанова курортом саме державного значення Кабінетом Міністрів України не приймалося.

Згідно ст. 8 Закону України «Про курорти», підготовку та подання клопотань про оголошення природних територій курортними можуть здійснювати центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або інші зацікавлені підприємства, установи, організації та громадяни.

Тому наразі здійснюється робота з підготовки пакету документів для подання клопотання щодо оголошення природної території курорту Сатанів Хмельницької області курортом державного значення.

У ході засідання визначено кроки, які необхідно здійснити для популяризації даного курорту.

«У першу чергу потрібно розробити обласну програму розвитку курортів, яка буде визначати заходи та фінансування для подальшого надання статусу курорту Сатанів згідно чинного законодавства, а також заходи з розвитку», ­ – зазначив Олег Вікторович.

Разом з цим, необхідно поновити межі округу та зони санітарної охорони курорту Сатанів, які були затверджені постановою Ради Міністрів УРСР від 25.05.1981 року №292, та на сьогодні не відповідають вимогам чинного законодавства; проаналізувати показники діяльності санаторно-курортних та оздоровчих закладів курорту Сатанів.

«Ми повинні докласти максимум зусиль, аби Сатанів став конкурентоспроможним курортом європейського зразка», – підсумував Олег Гуменний.