24.04.2018 — 15:23

456,5 млн. грн. – субвенція для Хмельниччини на ремонт доріг

Сьогодні під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад.

Першим питанням порядку денного засідання колегії було заслухано інформацію про заходи з утримання та ремонту автомобільних доріг місцевого значення загального користування.

Як зазначив начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексій Дьома, загальна кількість автомобільних доріг загального користування місцевого значення становить 810 одиниць протяжністю 5087,8 км, з яких: обласних – 390 одиниць протяжністю 3667,2 кілометрів, районних – 420 протяжністю 1420,6 кілометрів.

Транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості доріг загального користування місцевого значення значно зношений і потребує поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб районів (підвезення дітей до опорних шкіл, сільських мешканців до медичних закладів). Швидке руйнування дорожніх конструкцій спричинено збільшенням вагових навантажень від транспортних засобів, інтенсивністю руху, на які існуюча мережа доріг не розрахована.

За словами Олексія Миколайовича, украй незадовільний стан доріг створює значні незручності для мешканців області, туристів, гостей і ділових партнерів та зумовлює зростання соціальної напруги серед населення, яке періодично вдається до таких радикальних заходів як перекриття доріг.

Відтак, з метою вирішення вищезазначених питань обласною державною адміністрацією прийнято рішення оновити місцеву мережу автодоріг шляхом проведення поточного середнього ремонту.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” для Хмельницької області передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на загальну суму 456,5 млн.грн., з яких 154,8 млн.грн. передбачено на мінімальні потреби поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Решту суми субвенції в обсязі 301,7 млн.грн. розподілено пропорційно протяжності доріг загального користування місцевого значення.

Враховуючи ліміти фінансування та пріоритетність ремонту, у першу чергу доріг, що ведуть до опорних шкіл, лікувально-профілактичних закладів та соціально-важливих об’єктів інфраструктури, райдержадміністрації надали пропозиції щодо об’єктів ремонтів, за якими сформовано перелік об’єктів поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що плануються до фінансування у 2018 році за рахунок субвенції.

На сьогодні цей перелік проходить процедуру погодження з Державним агентством автомобільних доріг України відповідно до вимог чинного законодавства. Паралельно з погодженням виготовляється проектна документація на об’єкти ремонту та проводяться процедури відкритих торгів у системі “PROZORRO”.

З коштів, передбачених на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання, на 01 квітня 2018 року профінансовано 86,7 млн.грн., з яких освоєно 15,2 млн. гривень.

Наразі проводиться робота щодо планування розвитку мережі автомобільних доріг у наступному році.

Також у лютому цього року було створено комплексну робочу групу з питань визначення автомобільних доріг загального користування місцевого значення Хмельницької області, які першочергово потребують капітального ремонту у 2019 році, та проведено перше засідання, за результатами якого визначено перелік автомобільних доріг, що потребують поточного середнього ремонту.

Цими дорогами здійснюється підвезення школярів до окремих навчальних закладів Полонського, Хмельницького, Шепетівського районів.

Ці навчальні заклади фінансуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та плануються до введення в експлуатацію у поточному році. Управлінням вже дано вказівку замовнику про виготовлення проектної документації на вказані дороги, з перспективою їх ремонту у 2019 році. З метою часткового виготовлення проектної документації у поточному році, до райдержадміністрацій було направлено запит щодо надання пропозицій по об’єктах ремонту на наступний рік.

В продовження даного питання, директор Державного підприємства “Служба місцевих автодоріг” Сергій Матус      проінформував, що на всі 48 об’єктів поточного середнього ремонту, передбачених планом 2018 року, загальною протяжністю 100 км.,  виготовлена проектно-кошторисна документація. Станом на 23 квітня по всіх ділянках доріг, через систему PROZORRO оголошена процедура відкритих торгів.

По 21 об’єкту пройшла кваліфікація учасників торгів і по 17 відбулися аукціони. З переможцями підписуються договори на виконання робіт, що дає можливість вже в травні розпочати дорожні роботи. В червні місяці тендерні процедури з поточного середнього ремонту автодоріг під програму року планується  завершити.

Перелік об’єктів затверджується головою облдержадміністрації та погоджується з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства (Укравтодором) і Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

За словами доповідача, лише після цього виготовляється проектно-кошторисна документація на 2019 рік.

Також з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України “Про джерела фінансування дорожнього господарства” яким передбачено створення державного дорожнього фонду. Встановлено, що в 2018 році 50% надходжень зараховуються до спеціального фонду Держбюджету, 35% направляються на будівництво, ремонти і експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення. На дороги місцевого значення в 2018 році субвенція становить 456,5 млн. грн.

Згідно фінансового плану за два місяці освоєно 16,0 млн. грн. при запланованих 12,9 млн. грн.. Решта коштів знаходяться на казначейському рахунку і в подальшому будуть освоєні на виконанні робіт з ремонтів і експлуатаційного утримання автодоріг місцевого значення.

В свою чергу, голова адміністрації Олександр Корнійчук зазначив, що практично усі автомобільні дороги потребують значних ресурсів для приведення їх до належного стану.

Олександр Олександрович звернувся з проханням невідкладно відпрацювати пропозиції по об’єктах ремонту на наступний рік, так як виготовлення проектної документації є довготривалим процесом.

За словами очільника області, потрібно провести зустрічі з керівниками аграрних, промислових підприємств та інших організацій, які здійснюють свою діяльність на території відповідного району, щодо участі у співфінансуванні ремонту доріг.

“У разі виявлення фактів пересування транспорту з перевищенням норм навантаження на дорожнє полотно, прошу невідкладно повідомляти управління Укртрансбезпеки в області для вжиття ними відповідних заходів”, – додав голова адміністрації.

Також Олександр Корнійчук відмітив, що у зв’язку з недостатнім фінансуванням з державного бюджету ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення потрібно у подальшому знаходити фінансові ресурси у місцевих бюджетах на експлуатаційне утримання та проведення поточного середнього ремонту цих доріг.