05.05.2018 — 10:04

Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю

Свій початок історія Міжнародного дня боротьби за права інвалідів бере з 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день за рівні права і проти дискримінації інвалідів. З того часу подібні заходи проводяться кожного п’ятого травня.

Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працю і доступну освіту як і інші категорії громадян тому одним із завдань служби зайнятості є сприяння у працевлаштуванні громадян з інвалідністю, в тому числі шляхом професійного навчання.

Завдяки спільним зусиллям служби зайнятості, роботодавців, соціальних партнерів та безперечно самих осіб з інвалідністю досягнуто гарних результатів. За сприянням служби зайнятості протягом січня-квітня 2018 року 272 особи працевлаштовано, у тому числі 5 осіб – з наданням компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску, 9 осіб започаткували власну справу, понад 100 осіб взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Крім того 133 особи з інвалідністю за сприяння служби зайнятості пройшли професійне навчання та  після його завершення 67% з них були працевлаштовані.

Особи з інвалідністю є активними учасниками заходів, в тому числі семінарів різного тематичного спрямування, організованих службою зайнятості спільно з соціальними партнерами. Розуміючи важливість соціалізації та трудової реабілітації осіб з інвалідністю, обласна служба зайнятості визначила цей напрямок роботи як пріоритетний, тому окрім надання передбачених законодавством послуг постійно ініціює спільно з соціальними партнерами вирішення питань, що супроводжують працевлаштування даної категорії громадян.

 

Інформацію підготував відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ