Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

07.02.2019 — 15:17

На Хмельниччині стартує проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН

Сьогодні під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка проведено засідання Регіональної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, на якому відбулася презентація спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Об’єднаних Націй в Україні «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES).

До участі у засіданні долучилися регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Хмельницькій області В’ячеслав Третяк, регіональний консультант Проекту IFC «Енергоефективність в Україні» Оксана Рафальська, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, зацікавлених установ області, представники районів, об’єднаних територіальних громад області, асоціації ОСББ Хмельниччини.

Відкриваючи засідання Володимир Кальніченко зазначив, що за підтримки обласної державної адміністрації в цьому році в області буде здійснюватися реалізація Проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку Об’єднаних Націй в Україні. Очікується, що з середини 2019 року учасники Проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі проекти в житловому фонді.

Володимир Ілліч висловив сподівання, що сьогоднішнє засідання регіональної ради стане стартом для реалізації вказаного Проекту на теренах Хмельниччини.

«Ми повинні максимально залучити в область кошти, які будуть виділені Європейським Союзом для фінансування заходів з впровадження енергоефективності у житловому фонді та рекомендувати органам місцевого самоврядування сприяти в реалізації вказаного Проекту на території своїх громад», – наголосив перший заступник голови адміністрації.

В продовження засідання, представник Проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» та представник Проекту «Енергоефективність в Україні» більш детально  презентували до уваги присутніх інформацію про діяльність своїх проектів та нові можливості роботи з Фондом енергоефективності.

Про завдання, мету та шляхи реалізації проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» розповів регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Хмельницькій області В’ячеслав Третяк.

Оксана Рафальська – регіональний консультант Проекту IFC «Енергоефективність в Україні» проінформувала на тему: «Фонд енергоефективності: нові можливості для фінансування термореновації житлового фонду».

Як зазначили доповідачі, проект буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях протягом двох років, аби інформувати широку громадськість та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Також проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Відтак, представники проекту закликали до співпраці представників ініціативних груп, мотивованих до створення ОСББ, житлово-будівельних кооперативів, що мають намір реорганізуватися в ОСББ та керівників діючих ОСББ, які потребують підготовки та навчання.

Довідково:

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор. Європейський союз реалізовує Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скорочення викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення енергоефективності. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії, а також підсилять енергетичну незалежність країни.

Про Проект

Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні (Проект здійснює діяльність на всій території України за виключенням тимчасово окупованих територій, що визначені згідно з законами України), допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Протягом двох років Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

В ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також на майже десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий в ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В ході реалізації Проекту, ПРООН тісно співпрацюватиме з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).

Очікувані результати

Буде створено щонайменше 2 000 нових ОСББ;

Не менш ніж 4 000 ОСББ (як нові, так і вже існуючі), отримають допомогу у вигляді тренінгів і консультацій;

Не менш ніж 480 000 людей по всій території України отримають пряму вигоду від впровадження проекту;

Не менш ніж один мільйон осіб підвищать свою обізнаність з питань енергоефективності.

Строки – Жовтень 2018 – Вересень 2020

Географія – 24 області України

Бюджет – 4 млн євро

Донор – Європейський союз

Контактна особа у Хмельницькій області – В’ячеслав Третяк, тел. 066-712-01-98, e-mail: vyacheslav.tretyak@undp.org

Запити ЗМІ:

В’ячеслав Третяк, регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку:
tel: (066) 71201 98, email: vyacheslav.tretyak@undp.org

Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням http://www.houses.in.ua/registration/