Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

08.02.2019 — 11:09

Голова адміністрації взяв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів Хмельниччини

7 лютого прокурором Хмельницької області Олегом Синишиним проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан попередження та протидії злочинності.

До участі у нараді були запрошені голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, представники органів місцевого самоврядування, відповідних підрозділів правоохоронних органів, працівники апарату прокуратури області та місцевих прокуратур.

«Протидія злочинності та корупції продовжує залишатись головним завданням у роботі правоохоронців краю», – розпочинаючи нараду, наголосив прокурор області Олег Синишин. Очільник відомства відзначив позитивні здобутки, яких досягнуто спільною та злагодженою роботою правоохоронців у 2018 році.

Зокрема, завдяки вжитим скоординованим заходам вдалось стабілізувати криміногенну ситуацію в регіоні, рівень злочинності зменшився і є значно нижчим від загальнодержавного. Скоротилось число злочинів проти громадського порядку та моральності, безпеки руху та експлуатації транспорту, у тому числі незаконних заволодінь транспортними засобами. Також спостерігається тенденція до зниження числа злочинів проти власності, зокрема, крадіжок, у тому числі з квартир, вимагань та шахрайств.

Крім того, завдяки вжитим організаційним та практичним заходам правоохоронними органами області виявлено та знешкоджено 7 організованих злочинних груп, загальною чисельністю 31 особа. Обвинувальні акти у всіх кримінальних провадженнях скеровано до суду.

Також, минулого року правоохоронними органами розпочато розслідування у 5 кримінальних провадженнях за фактами участі громадян України у складі терористичних організацій. За результатами розслідування 10 кримінальних проваджень вказаної категорії до суду скеровано обвинувальні акти.

Вжитими спільними заходами досягнуто зменшення рівня підліткової злочинності.

Прокуратурою спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. У 2018 році за результатами досудового розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення корупційних злочинів до суду направлено  обвинувальні акти стосовно 57 осіб. Окрім цього, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено і до суду направлено 376 протоколів про вчинення  адміністративних правопорушень, пов’язаних  з корупцією, до відповідальності уже притягнуто 214 осіб.

Органами досудового розслідування до суду скеровано 3,7 тис. обвинувальних актів у кримінальних провадженнях. Результатом роботи правоохоронців є ухвалення судами більше 2 тис. обвинувальних вироків.

Попри це, основною темою для обговорення стали існуючі проблеми у сфері протидії злочинності.

«Занепокоєння викликає збільшення кількості злочинів проти життя і здоров’я особи, умисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень у порівнянні із 2017 роком вчинено вдвічі більше», – акцентував керівник прокуратури.

«Незважаючи на зменшення кількості злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, у 49 дорожньо-транспортних пригодах загинули люди. Тому одним із першочергових завдань є швидке та ефективне розслідування кримінальних проваджень за вказаними фактами та притягнення винуватців до відповідальності», – наголосив прокурор області.

Акцентовано увагу на необхідності активізації роботи з виявлення фактів вчинення корупційних правопорушень, розкрадання бюджетних коштів, зловживання у сферах земельних відносин, охорони лісів та надр, протидії організованій злочинності, незаконному гральному бізнесу.

В свою чергу, Вадим Лозовий наголосив, що сьогодні в країні йде процес реформування, в тому числі правоохоронних органів. Тому, необхідно розуміти, що Президент України, Уряд, наші громадяни  чекають посилення заходів, які б унеможливлювали злочинні прояви. Правоохоронці повинні своєчасно реагувати на порушення закону, а порушники мають нести відповідальність.

За словами Вадима Миколайовича, окрім повсякденних питань, необхідно звернути серйозну увагу  на проведення передвиборчої кампанії з виборів Президента України, аби забезпечити вільне волевиявлення громадян, яке гарантоване Конституцією України, максимально  зупиняти  можливі порушення виборчого законодавства.

Також, додав очільник області, обласною державною адміністрацією неодноразово приймалися рішення щодо покращення діяльності правоохоронних органів області. Так, підтримано клопотання Національної поліції щодо внесення змін до Комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2016-2020 роки. Відповідні програми прийняті в усіх районах і містах Хмельниччини. Усього на фінансування програм у 2018 році з місцевих бюджетів виділено 6,7 млн. грн., у тому числі для придбання автомобілів підвищеної прохідності «Renault DUSTER».

Крім того, Уряд постійно працює над покращенням оплати праці та матеріального забезпечення працівників правоохоронних органів.

“З боку держави і обласної влади і надалі буде здійснюватись підтримка діяльності правоохоронних органів. Адже наше спільне завдання, щоб кожен мешканець подільського краю був захищений і впевнений, що вчасно отримає допомогу. Маємо працювати в режимі постійного пошуку нових форм попередження та протидії злочинності, використання всього наявного потенціалу і внутрішніх резервів”, – зазначив голова адміністрації Вадим Лозовий.

Під час обговорення усіх проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності на Хмельниччині.

Підсумовуючи, Олег Синишин підкреслив, що позитивних зрушень в подоланні злочинності можливо досягнути лише у разі максимальної згуртованості усіх правоохоронців та закликав учасників наради спільно працювати над забезпеченням ефективного захисту громадян та інтересів держави.